AUTOKERE VAHATAMINE

Auto vahatamine on kõige lihtsam kaitse autokerele. Autovaha ei tee autovälimust mitte ainult kirkaks, vaid on ka kaitsevahendiks autokere lakkvärvile.

See kaitsevahend toimib lihtsalt ja efektiivselt. Vaha lisab autokerele hüdrofoobseid omadusi, mis kaitsevad keemiliselt aktiivsete ainete sattumise eest lakile ja värvile ning takistavad värvkatte vigastamist abrasiivosakeste poolt.

Vastavalt võimalustele on saada palju erinevaid sorte vahasid. Kui oluline on pikk kasutamisaeg, siis soovitame nanokatteid ja kõrgtehnoloogilisi kriimustuste vastaseid katteid. Kui auto värvkate on kaotanud esialgse läike ja on kaetud nn. ämblikuvõrgu ning kriimustustega,  siis soovitame teha kerele poleerimist.

auto vahatamine


KIIRVAHATAMINE

Auto kiirvahaga katmine, mida tehakse peale autopesu, on tõhusaks kaitsevahendiks keskkonna agressiivsete mõjude eest

Kiirvahatamisel peale kantud kaitsevaha hoiab auto värvkatte kihti vahetu kokkupuutumise eest paljude halbade materjalidega, mida võib meie teedel sageli kohata. Need on nt. taimevaigud, bituumen, happevihmad, soolaühendid, mida külluslikult kasutavad teehooldajad talveperioodil.

Kaitsevaha toimib lihtsalt ja efektiivselt. Vaha kandmine autokerele annab värvitud pinnale hüdrofoobse omaduse, tungib värvkatte mikropragudesse, raskendab aktiivsete keemiliste ühendite tungimist laki- ja värvikihti, takistab abrasiivosakeste poolt värvikihile vigastuste tekitamist. Sellest, et autokere on kiirvahaga kaetud, võib aru saada nt. autopesu ajal (ümarad veepiisad veerevad mööda pestud pindu alla), vihmase ilmaga ja laki kõrgläike näol, võrreldes enne vahatamist. Samuti saab aru vahaga kaetud kohast käega katsudes.

Nõuanne: Sellist tüüpi kaitsevaha tuleb peale kanda varjulises kohas.

vahatamine


SAGEDASEMAD KÜSIMUSED

+Kui pika aja jooksul kaitsevaha toimib?

See sõltub paljudest asjaoludest, nagu nt. vaha tüüp, ilmastikutingimused, läbisõit, autopesu sagedus, parkimise tingimused, kui sile oli töödeldav pind enne vahatamist. Kui auto on uus või just poleeritud, siis kõva vaha säilib kerel kuni 6 kuud, vedelate vahade omadused säilivad 1-3 kuud.

+Millal on parem autokeret vahatada?

Kui võtta vaha kui kere kaitsevahendit, siis parim aeg on sügis-talvine periood, kuna teedel on siis kõige agressiivsem keskkond, mis soodustab korrosiooni jms. Kevadel tehtud vahatamine omab rohkem visuaalseid omadusi, kuna on ju meeldiv vaadata läikivat autot, eriti siis, kui see seisab kauem puhtana.

 

KIIRETE KÜSIMUSTE KORRAL HELISTA

E-R 9.00 – 18.00

Tel. +372 6 803 500

SOOVID ISE OMA AUTOT VAHATA?

Vajuta siia ja leia sobiv toode meie e-poest.