KLAASI POLEERIMINE
Paljudele on tuttav ebameeldiv tunne, mille põhjustavad klaasipinnale tekkinud inetud kriimud. Autoklaasile tekkinud kriimude põhjustajaks võib olla liiv, mis satub kojameeste kummi või tihendite ja klaasi vahele ning samuti autouste allakeeratavate klaaside ja kummitihendite vahele. Sagedasti tekivad kriimustused kaabitsaga jää eemaldamisel klaasilt. Klaasi poleerimine võib olla päästvaks abivahendiks, et ei oleks tarvis kogu klaasi välja vahetada.
Pindmiste vigastuste korral saab klaasi läbipaistvust taastada. Klaasi poleerimine teostatakse spetsiaalse tehnoloogia abil, kasutades selleks ettenähtud materjale ja seadmeid, likvideeritakse kriimud jäljetult ja igaveseks. Klaasikriimud kaotatakse ära lihvimise teel ja seejärel poleeritakse klaas uuesti säravaks.
KLAASI POLEERIMINE ON VÕIMALIK JÄRGNEVATE KLAASITÜÜPIDEGA:
- Tavaline klaas — kasutatakse erinevates toodetes, nagu aknad, mööbel, vaheseinad, uksed
- Karastatud klaas — sageli aknad, uksed, trepid, saunauksed, vaheseinad, autode küljeklaasid, vitriinid, klaasriiulid
- Lamineeritud klaas — sageli trepi- ja rõdupiirded, klaaspõrandad, klaasseinad, aknad, uksed, mööbel, auto esi- ja tagaklaasid, katuseluugid
- Peeglid
LIHTNE TEST:
Kui küüs jääb üle kriimu libistades kriimu sisse kinni, siis on tegemist sügava kriimuga ja klaas võib hakata peale poleerimist moonutama. Seetõttu on mõningatel juhtudel kergem ja soodsam osta uus klaas, et lahti saada väga sügavatest kriimustustest.
KLAASI POLEERIMINE – MILLISED ON SAGEDASEMAD KÜSIMUSED?
Millest võivad klaasile kriimud tekkida?
Nt. transpordi või ehitustööde käigus, koristamisel, pindade hõõrdumisel.
Mis tüüpi klaasikahjustusi saab parandada?
Üldjuhul saab parandada pindmisi kahjustusi. Kui kriime on klaasil väga palju, siis võib kaaluda klaasi vahetust, aga mõnikord on see võimatu.
Väikeste kriimude puhul mitte, aga sügavate kriimude puhul võib hakata — selgub peale poleerimist.
ALLALAETAVAD FAILID
KIIRETE KÜSIMUSTE KORRAL HELISTA
E-R 9.00 – 18.00
Tel. +372 6 803 500