MÕLKIDE EEMALDAMINE

Mõlkide eemaldamiseks kasutame PDR (Paintless Dent Repair) meetodit, mis võimaldab kokku hoida raha ja aega. Iga mõlk on erinev kas suuruse või asukoha poolest ja lahendusi kuidas seda eemaldada on ka palju.

Mõlgieemaldus võtab keskmiselt ühe mõlgi kõrvaldamiseks aega 30 minutist kuni 3 tunnini ja remonditasu on mitu korda väiksem, kui traditsioonilise maalritöö puhul.

PDR meetodiga saab tavaliselt eemaldada mõlke, mis on tekkinud näiteks:

  • autouste hooletul avamisel;
  • puuokste, kastanite ja teiste viljade kukkumisel autokerele;
  • laste ettevaatamatul mängimisel palliga:
  • loodusõnnetuse, nt. rahe tagajärjel.

mõlkide eemaldamine

Tähtis teada! Mõlke ei saa kõrvaldada detailidelt, kus värv on vigastatud, teravate äärtega või kui mõlk on väga suurte mõõtmetega (avarii korral).


mõlkide parandus

ILMA VÄRVIMISETA MÕLKIDE EEMALDAMISE EELISED

  • Detail võtab oma algse välimuse ilma, et lakkvärv saaks kahjustatud.
  • Langeb ära vajadus kasutada pahtlit, abrasiivmaterjale ja palju muud, mida sellistel juhtudel kasutatakse autoteenindustes.
  • Detaili ei ole vaja remondi ajal kere küljest lahti võtta ja ei ole vajadust täiendavalt demonteerida, mis on ajakulu.
    Remondiks kulub oluliselt vähem aega. Ühe mõlgi remondiks kulub 20 minutist kuni 3 tunnini.
  • Peale remonti ei kuulu Teie auto ülevärvitud autode kategooriasse.

Tähtis! Mõlgi tekkimise iga ei oma tähendust, olgu sees siis tund, nädal või aasta.


SAGEDAMINI ESITATAVAD KÜSIMUSED:

+Milliseid mõlke ei saa kõrvaldada?

Kahjuks vanade (15 aastat ja vanemad) autode omanikke PDR tehnoloogia enamasti ei aita. Lakkvärvi katte ja metalli kvaliteet ei võimalda teha remonti garanteeritud kvaliteediga. Täpsemaks hinnanguks tasub siiski konsulteerige meie keskuse spetsialistidega.
Töötlemisele ei allu ka teravate servadega mõlgid ja teinekord ka väga suured mõlgid. Ühel juhul on metall väga kokku surutud ja teisel juhul liialt venitatud.

+Kas on võimalik eemaldada mõlki vanal autol?

Kahjuks võib vanade autode (15 aastat ja vanemad) omanikke mõlkide eemaldamise tehnoloogia mitte aidata. Lakkvärvi katte ja metalli kvaliteet ei võimalda alati teha garanteeritud kvaliteediga remonti. Eriti kriitiline on see siis, kui auto on üle värvitud ja mõlgid on täidetud pahtliga. Kuid siiski on olemas võimalused . Selleks saatke meile foto, või konsulteerige spetsialistidega.

+Kas mõlk võib peale kõrvaldamist mingi aja pärast uuesti tekkida?

Iseenesest  ei saa mõlk peale kõrvaldamist uuesti tekkida.

+Kas mõlgi eemaldamisel saab värv kahjustatud?

Räägitakse, et mõlk võib tekkida värvile mikropragusid, mille kaudu niiskus imendub ja põhjustab korrosiooni. Tavalise mõlgi korral suhteliselt uue auto puhul, sellist asja ei juhtu, kuna värv on väga plastiline. Juhul, kui auto on liialt vana, või mõlgid liiga teravad, siis võib seda juhtuda. Arvestades seda, et autokerele võivad  täkked tekkida kividest ja need ei põhjusta Teile erilisi ebamugavusi, siis ei tekita mikropraod suuremaid kahjusid. Sellistel puhkudel, saab detaili alati üle värvida ja mõlkide eemaldamine omab praktilist iseloomu.

Kõige keerulisemad kohad, kust mõlke eemaldada, asuvad kapoti ning tiibade ääres ja ka tugevdusribide ümbruses. Kuid eduka remondi võimalikkust saab hinnata ainult meister.

molk_1 molk_2 molk_3

Õhemate ja tugevamate metallide kasutamine viimaste aastate jooksul võimaldab uuel tehnoloogial muutuda alternatiiviks traditsioonilisele ja alles hiljuti ainsaks olnud viisile defektide eemaldamiseks – autokere õgvendamiseks koos sellele järgneva värvimisega.

Lakkvärvi paindlik ja vastupidav struktuur säilib isegi kere küllalt tugeva deformatsiooni korral. Peale remonti on enamikel juhtudel praktiliselt võimatu avastada defekti kohti.


KIIRETE KÜSIMUSTE KORRAL HELISTA

E-R 9.00 – 18.00

Tel. +372 6 803 500