NAHA PARANDUS JA VÄRVIMINE

Nahkpinnad on vägagi kvaliteetsed ja kauakestvad, kuid aja möödudes tekivad sinnagi väsimis- ja kulumisjäljed: praod, augud, kulunud kohad ja rebendid . Selliste puuduste kõrvaldamiseks on välja töötatud SMART- parandustehnoloogia. See tehnoloogia võimaldab tänu kaasaegsetele ja väga kvaliteetsetele pinna taastusmaterjalidele saavutada tulemuse, kus parandatud koht ei ole märgatav. Naha parandus võib oluliselt tõsta teie auto väärtust!

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

 

KLIKI TEENUSEL, ET NÄHA TÄPSEMAT KIRJELDUST:

nahksisu

+Naha värvimine

Nahksisu on küll väga vastupidav, kuid see ei ole kaitstud mehaaniliste mõjude eest, isegi kui sellega käiakse hoolikalt ümber. Ka naha pidevalt valede vahenditega puhastamine lõhub naha kaitsekihti ja seejärel värvikihti. Sellise puhastamise tagajärjel vähenevad naha elastsus ja siledus.

Kui nahksisu on kulunud, võib tellida autoesindusest uue katte, kuid see on küllalt kallis. Samuti võib õmmelda täiesti uue istmekatte, kuid sarnase struktuuriga ja sama värvitooni naha leidmine võib osutuda võimatuks. Naha parandus või värvimine on nahakahjustuste kõrvaldamisest või uue katte õmblemisest sageli palju soodsam.

Tähtis teada: Värvida saab sellist nahka, mida ei ole eelnevalt läike andmiseks silikooniga töödeldud. Silikoon imendub nahapooridesse ja ei võimalda head nakkuvust.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

naha värvimine

+Teksaplekkide eemaldamine

Teksapükste tekitatud plekid on üldlevinud probleem nende jaoks, kellel on salongis hele nahksisu. Tekstiilvärv, mida kasutatakse teksariiete värvimiseks hakkab reageerima nahavärviga ja sööbib tihedalt selle kihti.

Katsed eemaldada plekke pesuvahendiga ei anna tavaliselt tulemusi. Plekk muutub küll veidi heledamaks, kuid ei kao täielikult ära. Selle värvi ja plekkide eemaldamiseks tuleks kasutada selleks ettenähtud lahustit, mis eemaldab ainult tekstiilivärvi.

Kui soovite ise plekke eemaldada, siis soovitame kasutades spetsiaalset pliiatsit  Dye & Ink Remover koos tintide ja tekstiili värvide lahustajaga. Peale pleki eemaldamist soovitame töödelda seda pinda vahendiga Leather Shield,  mis kaitseb tekstiilvärvi imbumist naha sisse.

Leia isetegemiseks sobivad tooted meie e-poest.

Tähelepanu! Ärge üritage eemaldada värvijälgi atsetooni või piiritusega, sest see teeb puhastatava koha heledamaks ja kahjustab värvikihti!

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

teksavärv nahal

+Hõõrdekahjustuste likvideerimine

Mõned nahkdetailid on pidevalt mehaanilise kulumise objektiks. Hõõrdumise mõjul kulub naha pealispinda kaitsev Top Coat kiht aja jooksul maha ja selle all asuv tundlik nahakiht kahjustub kiiresti. Kaitseta nahk läheb ruttu katki.

Kui hõõrdekohad ei ole eriti sügavad, saab neid katta. Hõõrutud osa puhastatakse hoolikalt mustusest. Seejärel see koht lihvitakse, kõrvaldatakse üleliigne rasv ning kaetakse Liquid Leather lisandi ja mitme värvikihiga. Lõpuks kantakse peale kaitsekreem.

Tähelepanu! Naha parandus ja selle järgne kestus sõltub mitmetest asjaoludest– sellest, kui hoolikalt käiakse parandatud esemega ümber. Kui ese on tugevalt kahjustunud, soovitame selle välja vahetada.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

kulunud nahk

+Kriimustatud naha parandamine

Kriimustused on enimlevinud kahjustused nahkistmetel.

Kriimustusi võivad põhjustada:

 • Teksapükste tõmblukud või teiste riiete detailid.
 • Koduloomade küünistamised.
 • Istmele jäetud võtmed ja kotid jne.

Kõiki kriimustusi saab kõrvaldada, v.a. juhud, kui nahk on vana ning sellel on läbivad augud ja lõiked, kuid vahel õnnestub ka sellise naha taastamine. Mida elastsem nahk, seda vähem on võimalusi selle kahjustamiseks ja seda lihtsam on taastada selle esialgset välimust.

Tähelepanu! Õigesti hooldatud naha taastamise võimalused on paremad. Puhast ja hoolitsetud nahka on kergem parandada kui närtsinud ja rasvast nahka.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

kriimustatud nahk

+Rehvijälgede nahalt eemaldamine

Rehvijälgede tekkeks piisab, kui jätta rehvid vaid mõneks tunniks nahaga kontakti. Ka istmekatted ei taga soovitud kaitset.

Kuna rehvisegu koostisse kuuluvad ained tungivad sügavale naha struktuuridesse, siis enamasti ei õnnestu neid mitte ühegi puhastusvahendiga sealt eemaldada. Sageli ei aita isegi naha värvimine. Rehvis olevad rasvad ja õlid imbuvad nii sügavale naha sisse, et peale naha värvimist tulevad need mõne päeva pärast uuesti esile.

Rehvijälgede eemaldamiseks on kaks lahendust:

 1. Vahetada määrdunud nahatükk välja.
 2. Püüda nahka värvikihtide eemaldamise teel taastada. Värvikihtide eemaldamisel puhastatakse nahk rasvatustamisvastase vahenditega ja seejärel värvitakse uuesti üle. Taastamise puhul ei saa kahjuks lõpptulemuses kindel olla ja selle hind võib olla võrdne nahatüki vahetamise omaga.

Tähelepanu! Ärge kunagi asetage salongi rehve, mis ei ole kaetud kaitsekilega. Rehvide koostises olev kautšuk võib kiiresti rikkuda teie auto salongisisustuse.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

rehvijäljed nahal

+Pastapliiatsi jälgede eemaldamine

Pastakavõi sulepea plekid tuleb kõrvaldada võimalikult kiiresti.

Värskeid pastapliiatsi jälgi on nahalt küllaltki kerge eemaldada. Võtke maalriteip ja kleepige see pleki peale (kõigepealt tuleb katsetada peidetud pinnal, veendumaks, et teip ei kisu värvikihti kaasa). Seejärel eemaldage teip ettevaatlikult. Kui te näete sellel pleki jälgi, võite toimingut korrata seni, kuni teip jääb puhtaks. Kui plekk ei tule ikkagi ära, võib kasutada spetsiaalset plekieemalduspliiatsit (GLD Pen). Vajutage pliiatsi südamikule ja eemaldage pleki jäljed nii hästi, kui see on võimalik.

Erinevalt värsketest jälgedest ei saa vanu pastapliiatsi jälgi kuigi lihtsalt kõrvaldada. Kui plekke on ka pärast hoolikat puhastamist ikkagi näha või puhastamisel kahjustatakse värvipinda, tuleb seda kohta värvida või toonida.

Leia isetegemiseks sobivad tooted meie e-poest.

Tähelepanu! Ärge iial üritage kõrvaldada pastapliiatsi või sulepea jälgi atsetooni või piiritusega, sest nii te pleegitate värvitooni või kahjustate värvikihti.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

pastakas nahal

+Lohkude, kortsude ja muljumisjälgede eemaldamine

Lohud ja muljumisjäljed tekivad nahkesemete ebaõigest kasutamisest ja hoidmisest.

Näiteks, kui jätta nahast autoistmele pikaks ajaks raske ese, kas rehvikomplekt või laste turvatool, jäävad sinna eseme kuju meenutavad muljumisjäljed. Nahk omandab vastava vormi ja ise oma esialgset kuju ei taasta.

Kortsude, kurdude ja muljumisjälgede eemaldamine on küllaltki lihtne, kuid see eeldab vastavaid teadmisi. Vähetähtis ei ole ka naha pealispind. Kui nahk on liiga kuiv ja sel on kahjustunud kohti, siis ei ole esialgset vormi võimalik taastada.

Tähtis teada! Ärge asetage nahkistmele raskeid esemeid, sest need võivad tekitada muljumisjälgi.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

lohud nahapinnal

+Veeplekkide eemaldamine

Veejäljed on küllalt levinud probleem pehmete aniliinnahkade juures, eriti heleda naha puhul.

Aniliinnahal on avatud poorid ja see imab endasse niiskust, mis põhjustab nahapinna tumenemist. Neid plekke ei saa ise eemaldada. Seepärast on küllaltki oluline tagada naha õigeaegne kaitse.

Pehme naha ülevärvimisel on üpris raske saavutada esialgset värvitooni, kuid muuta nahka heledamaks on peaaegu võimatu. See on tingitud pehme naha iseärasusest muutuda niiskuse ja rasvainete mõjul tumedamaks.

Tähtis teada! Kui puhast nahka töödelda niiskust tõrjuva vahendiga ja töödeldud pind puutub kokku vedelikuga, saab selle vedeliku kiire liigutusega nahalt ära pühkida kui lasta nahal märguda ja seega pleki teket vältida.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

veega nahakahjustus

+Vananenud naha parandus ja taastamine

Naha vananemist põhjustavad valed hooldusmeetodid või hoolduse tegemata jätmine.

Kui nahka ei ole niisutatud ega kaitsevahenditega töödeldud, tekivad mõne aja möödudes selle pinnale mõrad ja praod ning nahk võib murduda. Värvikiht muudab tooni ja käega katsudes meenutab pind liivapaberit.

Õnneks on sageli võimalik isegi mitme sajandi vanusele nahale anda tagasi selle esialgne ilme. Vana ja mõranenud värv eemaldatakse ning avatakse juurdepääs sisekihtidele. Seejärel nahka puhastatakse ja töödeldakse. Praod ja väiksed kriimustused täidetakse hoolikalt. Pärast paranduste tegemist kaetakse pind spetsiaalse alusvärvi ja mitme värvikihiga, et saavutada ühtlane välimus, ning värvitud pinnale kantakse kaitselakk.

Tähtis teada! Naha parandus pole kahjuks aga alati võimalik. Nahk loetakse „surnuks“, kui see kokkumurdmisel lõheneb. Sellist nahka ei saa taastada.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

naha vananemine

+Aukude ja rebendite parandamine

Väiksemaid auke ja pinnapealseid põletusjälgi võib proovida parandada.

Nahka läbivate aukude parandamisel liimitakse sisepinnale pehmest materjalist lapp, et vältida muhkude ja kortsude tekkimist parandatud kohas. Seejärel asetatakse augule nahatükk ja see täidetakse vedela nahaga. Peale seda parandatud koht lihvitakse ja värvitakse.

Kuna kuumutamisel nahk kisub kokku ja muutub kõvaks, vajavad kõrvetatud kohad teistsugust lähenemist. Juhul kui kokkukiskumine ei ole tugev, siis söestunud kohad puhastatakse kuni naha sisemise kihini, seejärel täidetakse vedela nahaga ja värvitakse. Tugeva kokkukiskumise korral peab selle vigastatud nahatüki eemaldama.

Kui naha pinnal on suur auk või see on tugevasti lokkima hakanud, siis soovitame kogu polstri elemendi välja vahetada, kuna selle remont ei ole otstarbekas ja muutub kulukaks.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

paikesest vigastus nahal

+Päikesest pleekinud naha parandus ja taastamine

Naha pleekimine on pikaajaline protsess, mille käigus naha värv muutub järk-järgult tuhmimaks. Mida tugevam on päikese toime, seda kiiremini värv pleegib. Päikese toimel kipub nahk ka kuivama ja selle elastsus vähenema, mis võib põhjustada naha lõhenemist ja murdumist.

Värvimuutused on sagedasemad kabriolettide salongides, eriti märgatavad on need suurema päikese aktiivsusega lõunapoolsetes piirkondades. Mõnikord annavad muutustest märku autoistmete ja teiste nahkdetailide erinevad varjundid.

Sõiduautodes kasutatakse eriti vastupidava värvipinnaga ja UV-kiirguse toimet vähendava kattega nahka, ent see üksnes vähendab päikesekiirguse mõju ja aeglustab veidi pleekimisprotsessi. Mõnedel vanadel autodel on aniliindetailid, mis on pleekimisele eriti vastuvõtlikud ja nõuavad erihooldust.

Pleekinud naha parandus on võimalik värvimise teel, see taastab naha esialgse värske välimuse.

Tähtis! Et nahk pleegiks päikese käes vähem, kasutage nahahoolduskreeme, mis sisaldavad UV-kaitset! Selleks sobib suurepäraselt Colourlock Leather Protector.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

nahavärvi kulumine

+Hallituse eemaldamine

Mõnele nahale tekib halvasti hoidmisel peale hele kiht ja ebameeldiv lõhn – enamasti on tegemist hallitusega.

Kui hallitus on tekkinud sõiduki nahkosadele või teistele pindadele, toimige järgmiselt:

 1. Kontrollige esmalt puhastusvahendi sobivust pinnal, mis on pilgu eest varjatud. Puhastage kahjustunud koht meie tugevatoimelise puhastusvahendiga Leather Strong Cleaner. Puhastada tuleb ka kõik muud eseme pinnad, nt raamid ja jalad. Sobiva vahendiga tuleb põhjalikult puhastada kogu salong (lagi, istmekatted, matid jms).
 2. Seejärel kandke kõigile pindadele Fixativi. Fixativ neutraliseerib lõhnad, kuid on nahale ohutu. Fixativ on tõhus vahend hallituse vastu, eemaldades hallitusseene eosed ja raskendades uue hallituse teket.
 3. Sageli piisab eelkirjeldatud töötlusviisist. Vahel võib siiski juhtuda, et hallituslõhn jääb püsima. Sel juhul tuleb töödelda pealispindu vahendiga Leather Smell Killer, mis eemaldab ebameeldiva lõhna. See vahend on märksa tõhusam kui muud kaubanduses müüdavad lõhnaeemaldid ning ei jäta mingit ebameeldivat lõhna. Kui hallitus on jõudnud juba nahkeseme aluspolstrini, on abi ainult eseme või polstri väljavahetamisest. Lõhnaeemaldi nii sügavale ei tungi ja eseme koormamisel eraldab polster hallituse osakesi.
 4. Pärast töötlust tuleb nahka määrida meie täissünteetilise nahamäärdega Elephant Leather Preserver. Erinevalt taimset ja loomset päritolu rasvadest ei moodusta meie nahamääre kasvupinnast uutele hallituseostele. Taimseid või loomseid rasvu sisaldavad nahahooldustooted on tihtipeale soodsama hinnaga, kuid kahjuks ka soodne pinnas hallitusele ja bakteritele. Sel põhjusel tuleks selliseid hooldustooteid vältida.

Leia isetegemiseks sobivad tooted meie e-poest.

Oluline teada! Nahkesemete edasisel ladustamisel tuleb jälgida, et hoiukeskkond oleks hallituse tekkeks ebasoodne. Seepärast ei tohi nahast rõivaid, jalatseid ja kotte hoida kunagi kilekotis. Niiskuse teket tuleb igal võimalikul juhul vältida, ühtlasi tuleb tagada piisav ventilatsioon.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

hallitus nahal

+Rooli nahatamine

Nahkkattega rool on auto juures kõige meeldivam detail. Ka tänapäeval nahatatakse rooli autotööstuses käsitsi.

Roolirattal peab nahk taluma kõige suuremat koormust, mis on seotud nii päikesekiirte mõju, higi kui ka kätest eralduva rasvaga. Sellele lisandub pidev hõõrdumine. Läbisõidetud kilomeetrite jooksul muutub rooli nahkpind läikivaks, seejärel kulub värv maha ja lõpuks hakkab kuluma ka nahk ise.

Ainus viis, mis annab parandamisel kvaliteetse tulemuse, on tõmmata roolile uus nahk. Rooli värvimine ei muuda nahka kunagi nii vastupidavaks, niisamuti ei tundu värvitud rool käe all mõnus.

Rooli nahatamine võimaldab muuta selle välimust, nii et see näeks esinduslikum välja ja suurendaks kasutusmugavust. Erinevalt plastmaterjalidest takistab nahk ka käte libisemist. Seejuures puuduvad piirangud värvitoonidele ja vajaduse korral saab kombineerida mitut tooni.

Tähelepanu! Nahaga kaetud rooli tuleb puhastada regulaarselt, kasutades üksnes spetsiaalset nahahooldusvahendit. See vahend ei tohi sisaldada aineid, mis kahjustavad värvi kaitsekihti.

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

rooli nahatamine

+Autosisu nahatamine

Pakume autoistmete ja muude polstrite täielikku või osalist taastamist või kattematerjalide vahetamist lähtuvalt tellija soovidest ja võimalustest. Aitame leida optimaalseima lahenduse materjalide, stiili ja teostuse valikul olenevalt sellest, kas soovite sisustuse originaalilähedast taastamist või lihtsalt korrastamist.

 • Salongi nahatamine
 • Rooli nahatamine
 • Käigukangi nupu nahatamine
 • Käigukangi koti nahatamine
 • Polstri nahatamine

BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST

 

autosisu nahatamine

 

 

KIIRETE KÜSIMUSTE KORRAL HELISTA

E-R 9.00 – 18.00

Tel. +372 6 803 500

TEHTUD TÖÖDE GALERII

Autosisu nahatamine

SOOVID ISE NAHAHOOLDUSTÖID TEHA?

Vajuta siia ja leia sobivad tooted meie e-poest.