NAHKSISU HOOLDUS
Nahast autosalongi hooldamisel on oluline naha seisukord ja selle kasutamise intensiivsus.
Nahksisu hooldus on justkui meie käte hooldamine, seda tuleb teha regulaarselt ja eriti külmal ajal. Temperatuuri ja niiskuse mõjud ning nahahoolduse sagedus on mõjurid, mis määravad ekspluatatsiooni aja ning vastavalt sellele ka mugavuse.
Iga uue auto nahksalongi, eriti heleda naha juures, soovitatakse töödelda vastavate nahavahenditega enne kasutamise algust. Sellisel viisil saab vältida järgnevaid pisemaid vigastusi: teksapükstelt värvi kandumist naha pooridesse või pisemate kriimustuste ja hõõrumiste vältimist autosse istumisel või sealt väljumisel.
Uute autode (kuni 3 aastat) salongide ja kasutatud autode puhastamisel ja hooldamisel kasutatakse erinevaid puhastusvahendeid. Uut nahka peab esimesel kolmel aastal puhastama väga õrna puhastusvahuga ja nahatöötlemise kaitsevahendiga.
Üle kolme aasta vanuste autode nahksalongides tuleb teha süvapuhastust nahapooridele ja kasutada kreeme, millel on kõrgem rasvasuse ja antioksüdantide aste. Kui juhiistmel on peale kolmeaastast kasutamist nähtavad kulumistunnused, siis selliseid kulumistunnuste ilmumisi saab vältida, kui hooldada nahka õigeaegselt.
Tähtis teada! Juhiistet tuleb puhastada iga 2-3 kuu järel, teisi pindu iga 6-12 kuu järel. Ärge unustage ka oma riiete metallosasid, nagu teksapükstel olevaid neete, lukke ja pandlaid, mis nahka kriimustavad.
KLIKI TEENUSEL, ET NÄHA TÄPSEMAT KIRJELDUST:
Nahksisu hooldus – see ei ole lihtne niiske lapiga pühkimine ja kreemitamine.
Istmete õmblustest ja voltidest on vajalik eemaldada sinna kogunenud tolm ja liiv. Kõik see võib vigastada värvitud nahapinda, õmblusniite ja suurel koormusel võib ka tekkida läbihõõrdumisi.
Tootjad soovitavad puhastada tolmuimejaga õmbluste kohti igal nädal, kuid mitte harvem kui üks kord kuus. Tihti kleepub mustus üsna tugevalt just õmblustesse ja seda on sealt üsna keeruline tolmuimejaga eemaldada ning sellistel juhtudel on mõistlik kasutada hambaharja ja pärast puhastada tolmuimejaga. Loomulikult oleneb kõik auto kasutamise intensiivsusest.
Naha delikaatseks ja samaaegselt intensiivseks puhastamiseks kasutatakse vahtu, kuna see ei tekita liigset niiskust, mis on küllalt kahjulik nahkistmetele. Arvatavasti olete näinud väljaveninud nahaga istmeid – see ongi näide naha valest puhastamise viisist. Nahk tuleb peale puhastamist pühkida kuivaks ja lasta niiskusel ära aurustuda enne kui nahkistmele istuda.
Tähtis! Nahkistmeid võib pealt ainult niisutada, veega märjaks ei tohi neid teha!
BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST
Nahksisuga salongi hooldamisel kehtib reegel – parem sagedamini ja vähem, kui intensiivselt ja harva!
Igasugust naha hooldamist võib jagada kaheks – intensiivne puhastamine ja kaitsekreemiga töötlemine. Tähtis ei ole mitte ainult pealispinna puhastamine, vaid ka pooride puhastamine, kuna mustus koguneb just sinna ja ei anna nahale võimalust hingata ning olla elastne.
Kui hooldada auto nahkistmeid harva, kuid intensiivselt, siis toob see pigem kahju kui kasu. Istmete nahale võivad tekkida kriimustused, hõõrded ja praod voltidele, mis omakorda nõuavad naha taastamist.
Juhul, kui nahkistmetel tihti „sõidab” lemmikloom või lapsed armastavad jalgupidi nendel ronida, siis on soovitatav kreemile lisaks nahkkate impregneerida spetsiaalse vahendiga. See teeb edasise puhastuse mugavamaks ja nahk omandab vett tõrjuva efekti, mis säilib 3 kuni 6 kuud.
Kas teadsite? Kui nahkistmed peale hooldust krudisevad, siis kasutati kreemi, mille koostises oli meevaha. Soovitame krudisemise eemaldamiseks pöörduda spetsialistide poole!
BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST
Nahkkattega rool ja käigukangi nupp on autos enim hooldamist vajavad nahast osad.
Rooliratas ja käigukangi nupp saavad kõige suuremat koormust. Kätelt eraldub higi ja rasva, mis imenduvad rooliratta ümber tõmmatud naha pooridesse. Rooliratta naha kõige suuremaks vaenlaseks on kütuse osakesed (eriti aga diislikütuse), mis võivad roolile sattuda peale tankimist.
Rooli nahkkate oksüdeerub ja sellelt hakkab kooruma värv, nahapind muutub kleepuvaks. Kõike seda saab vältida, kui perioodiliselt nahka hooldada.
Kui rooli pind hakkab läikima, siis on see esimene tunnus sellest, et on vaja plaanida puhastamist ja hooldust. Kahjuks mitte ükski vahend ei tee nahka uueks ja kui hooldusvahendite abil ei saavutata soovitut tulemust, siis võib alati rooli uuendada, värvida või tõmmata sellele uus nahk.
Tähtis teada! Juhul, kui rooli pind muutub kleepuvaks ja puhastamisel jäävad puhastuslapile värvi jäljed, on vajalik viivitamatult kasutada vahendeid, mis eemaldavad nahast rasvaineid ja spetsiaalset kreemi, mis osaliselt taastab mugavuse.
BRONEERI AEGKÜSI HINNAPAKKUMIST
KIIRETE KÜSIMUSTE KORRAL HELISTA
E-R 9.00 – 18.00
Tel. +372 6 803 500
SOOVID ISE NAHAHOOLDUSTÖID TEHA?
Vajuta siia ja leia sobivad tooted meie e-poest.
TEHTUD TÖÖDE GALERII
- Poleerimine
- IronX
- Poleerimine
- Salongi puhastus
- Tulede poleerimine
- Tulede poleerimine