31
aug.
klaasi poleerimine

Esiklaasi paranduse võimalused

Mida saab teha klaasitäkete ja -mõrade likvideerimiseks?

Kahjustusega piirkonna saab teha peaaegu märkamatuks, nii et viga saanud koht ei hakka eredas valgusel või päikesepaistel helkima.

Samuti võib kinnitada, et klaasi vigastus ei hakka suurenema – täke ei muutu mõradeks ja mõra ei lähe edasi ega suurene.

Mõrade parandamiseks kasutatakse suure valgumisomadustega polümeeri ja peale selle kõvastumist omab see samasugust valguse murdumise koefitsienti, nagu seda on klaasil. Tundub, et kuna klaasipragu täitev materjal murrab valgust samamoodi kui klaas, siis peaks vigastatud koht jääma täielikult märkamatuks. Kuid praktikas ei kujune kõik nii ladusalt.

Miks ei ole võimalik teha vigastust absoluutselt märkamatuks?

Selleks on mitu põhjust, mis takistavad ideaalse tulemuse saavutamist:

  • Mustus ja tolm, mis on sattunud mõra sisse, takistavad polümeeril täiel määral valguda klaasi lõhesse, et sealt välja suruda kogu õhk. Järelikult loob prao sisse jäänud õhk sinna valguse murdumise koha ja tekitab helkimist. Sellele lisaks hakkavad mustuse ja tolmu pisikesed osakesed takistama valguse läbilaskmist defekti kohas. Sellest järeldub, et mida kiiremini pöörduda pärast klaasivigastuse teket spetsialisti poole, seda parem saab olema klaasi parandamise kvaliteet.
  • Tugev löök vastu klaasi võib esile kutsuda lokaalse defekti või tripleks esiklaasi vahel asuva plastikkile lahtitulemist. Seda parandada on võimatu ja selles kohas muutub läbipaistvus häguseks tänu just selle kile hägustumisele.
  • Polümeeri ja klaasi optiliste omaduste erinevused. Klaasid on oma optiliste omaduste poolest erinevad – seepärast on ideaalsete optiliste omadustega polümeeri võimatu valmistada.

Pöördudes õigeaegselt abi saamiseks spetsialistide poole,  saab vältida nii vigastuse laienemist kui teha see ka võimalikult märkamatuks.

VIIMASED POSTITUSED

vaha vs keraamika

Mis on parem kas keraamika või kõvavaha?

Kas keraamiline kaitse või vaha? Kumb meie piirkonnas paremini sobib? Keraamilisi kaitsevahendid kasutatakse viimasel ajal auto kere kaitsmi
Learn more

Kuidas saavutada iseteenindus pesulas parim tulemus?

Tänaseks väga populaarsed iseteenindusega autopesulad on tuttavad ilmselt igale autojuhile. Neid kasutades tuleb aga meeles pidada mõningaid
Learn more
autopesu

Uue auto “pehme” pesu

Kuidas puhastada uut autot ja millega? Nüüd mõned nipid uute autode tundlike pindade eest hoolitsemiseks. Tavainimesele võib see tunduda üll
Learn more

Kuidas hoolitseda uue auto eest?

Uue auto pindasid ei tohiks sobimatute kemikaalide ja vahenditega töödelda, sest see võib jätta nähtavad jäljed.
Learn more

Mida jälgida autosalongi puhastamisel

Autosalong on nagu elutuba, mida peab hooldama ja perioodiliselt koristama!
Learn more

Nõuandeid mootoripesuks

Puhastatud mootor on nii ilus kui ka praktiline Paljud mitte ainult ei soovita mootorit üldse pesta, vaid ka kardavad seda teha.  
Learn more
Metallipuru

Iron-X autopesu

Individuaalne lähenemine mustusele Iga autoomanik, kes on vähemalt korra elus oma sõidukit pesnud teab, et täiuslikku puhtust on küllaltki r
Learn more

Autosalongi nahksisu hooldamine

Nõuanded nahksisu hooldamiseks Nahast autosalongi hooldamisel on oluline naha seisukord ja selle kasutamise intensiivsus.  
Learn more

Näpunäiteid auto käsipesuks

Autot võiks pesta pigem sageli kui harva, isegi kui auto ei tundu olevat väga määrdunud.  
Learn more

Kuidas hooldada kabrioleti katust

Tähtis ei ole ainult kabrioleti katuse õigesti pesemine, vaid veel tähtsam on kabrioleti katuse hooldus.  
Learn more

Lindude väljaheite eemaldamine

Kleepunud kihulaste ja lindude väljaheide on autokere lakkvärvi tõsisemaid kahjustajaid.  
Learn more