3
sept.

Näpunäiteid auto käsipesuks

Autot võiks pesta pigem sageli kui harva, isegi kui auto ei tundu olevat väga määrdunud.

Auto käsipesu alustage auto rohke veega ülekastmisest. Alustage ülevalt poolt, et eemaldada liiva- ja mustuseosakesed, mis eemaldamata jätmisel tekitaksid kriimustusi. Pesuvahend valitakse olenevalt laki tundlikkusest ja lakikaitse vahendi tüübist (vaha või lakikaitse). Tundlikele tumedatele lakkidele sobivad pehmed looduslikust materjalist või kunstmaterjalist švammid. Heledatele, vähem tundlikele lakkidele kõlbab tavaline autošvamm. Laki külge jäänud mustuse, nagu putukad või puuvaik, saab maha hõõruda mikrokiududest lapiga. Ettevaatust – ka pehmed, tundlikud vahad tulevad sel viisil maha.

Käsipesul läheb tarvis kahte ämbrit. Üks sooja vee ja šampooniga, teine puhta veega. Teine ämber on švammi või pesulappi puhtaks loputamiseks. Niimoodi lahustub pinnal võimalikult vähe mustust ja kuivamisel ei teki jälgi. Tehke pesuvahend korralikult šampooniveega kokku ja alustage horisontaalsete pindade pesemisega, alustades katusest. Pesemisel ei tohi kasutada liigset survet ja enne švammi šampoonivette kastmist tuleb pesuvahend veeämbris puhtaks loputada.

Pestud osa vahetult puhta veega üle loputamine väldib kuivamisel šampooni või alles jäänud mustuse plekkide teket.

Kui kõik horisontaalpinnad on veega puhtaks loputatud, võib eelpool kirjeldatud viisil puhtaks pesta vertikaalpinnad. Lõpuks loputatakse terve auto puhta veega üle. Kasutades tavalist, ilma pihustusotsata voolikut, jääb pinnale vähem veetilkasid ja auto kuivab paremini ja kiiremini.

Tähtis teada: enne kuivatamist kontrollige üle, kas pinnale pole jäänud putukaid, pigiplekke või muid jääke. Niiske pinna peal saab neid kergesti puhastussaviga eemaldada. Kui pind, mida soovite puhastada, on juba ära kuivanud, pihustage sinna pihustipudelist vett.

Lõplikul kuivatamisel kasutage klassikalist nahklappi või švammlappi. Viimane imeb 2-3 korda rohkem vett kui nahk ja sobib kasutamiseks suvel, kui ära pühkimata veepiisad võivad kuivades maha jätta plekke. Mikrokiududest lapid sobivad tundlike lakipindade kuivatamiseks või ülekuivatamiseks.

Nende näpunäidete järgi talitades ei tohiks kerele jääda plekke. Õigete pesuvahendite ja šampooni valik tagab vaha või lakikaitse pikaajalise püsimise.

Sobivad tooted auto käsipesuks leiate meie e-poest.

VIIMASED POSTITUSED

vaha vs keraamika

Mis on parem kas keraamika või kõvavaha?

Kas keraamiline kaitse või vaha? Kumb meie piirkonnas paremini sobib? Keraamilisi kaitsevahendid kasutatakse viimasel ajal auto kere kaitsmi
Learn more

Kuidas saavutada iseteenindus pesulas parim tulemus?

Tänaseks väga populaarsed iseteenindusega autopesulad on tuttavad ilmselt igale autojuhile. Neid kasutades tuleb aga meeles pidada mõningaid
Learn more
autopesu

Uue auto “pehme” pesu

Kuidas puhastada uut autot ja millega? Nüüd mõned nipid uute autode tundlike pindade eest hoolitsemiseks. Tavainimesele võib see tunduda üll
Learn more

Kuidas hoolitseda uue auto eest?

Uue auto pindasid ei tohiks sobimatute kemikaalide ja vahenditega töödelda, sest see võib jätta nähtavad jäljed.
Learn more

Mida jälgida autosalongi puhastamisel

Autosalong on nagu elutuba, mida peab hooldama ja perioodiliselt koristama!
Learn more

Nõuandeid mootoripesuks

Puhastatud mootor on nii ilus kui ka praktiline Paljud mitte ainult ei soovita mootorit üldse pesta, vaid ka kardavad seda teha.  
Learn more
Metallipuru

Iron-X autopesu

Individuaalne lähenemine mustusele Iga autoomanik, kes on vähemalt korra elus oma sõidukit pesnud teab, et täiuslikku puhtust on küllaltki r
Learn more

Autosalongi nahksisu hooldamine

Nõuanded nahksisu hooldamiseks Nahast autosalongi hooldamisel on oluline naha seisukord ja selle kasutamise intensiivsus.  
Learn more
klaasi poleerimine

Esiklaasi paranduse võimalused

Mida saab teha klaasitäkete ja -mõrade likvideerimiseks? Kahjustusega piirkonna saab teha peaaegu märkamatuks, nii et viga saanud koht ei ha
Learn more

Kuidas hooldada kabrioleti katust

Tähtis ei ole ainult kabrioleti katuse õigesti pesemine, vaid veel tähtsam on kabrioleti katuse hooldus.  
Learn more

Lindude väljaheite eemaldamine

Kleepunud kihulaste ja lindude väljaheide on autokere lakkvärvi tõsisemaid kahjustajaid.  
Learn more