3
sept.

Autosalongi nahksisu hooldamine

Nõuanded nahksisu hooldamiseks

Nahast autosalongi hooldamisel on oluline naha seisukord ja selle kasutamise intensiivsus.

Nahkistmed vajavad alalist hooldust, täpselt samal moel, nagu inimese käed. Temperatuuri ja niiskuse mõjud ning nahahoolduse sagedus on mõjurid, mis määravad ekspluatatsiooniaja.

Iga uue auto nahksalongi, eriti heledast nahast, soovitatakse töödelda vastavate nahavahenditega enne kasutamise algust. Sellisel viisil saab vältida mitmeid pisemaid vigastusi, nt. teksapükstelt värvi kandumist nahapooridesse või pisemate kriimustuste ja hõõrumiste teket autosse istumisel või sealt väljumisel.

Uute (kuni 3 aasta vanuste) ja kasutatud autode salongide puhastamine erineb puhastamise korraldusest, aga ka nende hooldamisel kasutatakse erinevaid puhastusvahendeid. Uut nahka peab esimesel kolmel aastal puhastama väga õrna puhastusvahuga ja nahatöötlemise kaitsevahendiga.

Üle kolme aasta vanuste autode nahksalongis tuleb teha süvapuhastust nahapooridele ja kasutada kreeme, millel on kõrgem rasvasuse aste ja rohkem antioksüdante. Kui juhiistmel on peale kolmeaastast kasutamist nähtavad kulumistunnused, siis selliseid kulumistunnuste ilmumisi saaks vältida naha õigeaegse hooldamisega.

Tähtis teada! Juhiistet tuleb puhastada iga 2-3 kuu järel, teisi pindu iga 6-12 kuu järel. Ärge unustage ka oma riiete metallosasid, nagu teksapükstel olevaid neete, lukke ja pandlaid, mis nahka kriimustavad.

Autosalongi nahksisu hooldamise tähtsamad punktid:

  • Alati tuleb alustada puhastamist kõige „ohutumast” vahendist, et vältida võimalikke nahale tekkivaid vigastusi liialt kangest keemiast. Kui nõrgem vahend ei aita, siis võtke vaid veidi kangem vahend, mitte aga kõige kangem sellest seeriast.
  • Enne kui alustada puhastamist, mõelge läbi, millise vahendiga on parem mustust eemaldada naha omadusi arvesse võttes – on see poorse pealispinnaga, või siis suletud pooridega, sile nahk? Kas on sellesse sööbinud mustus või lihtsalt plekk pealispinnal? Või siis on see õliplekk või lihtsalt mingi mustus?
  • Iga puhastusvahendit peab eelnevalt proovima sellises nahkeseme kohas, mis ei hakka kohe silma. Ja alles peale seda, kui olete veendunud, et kõik on korras, puhastage alguses mingi väikene koht ja seejärel kuivatage see fööniga külma õhu režiimis. Kui ka siis jääb materjali pinnale jälgi või puhastatav materjal hakkab ootamatult nahaga reageerima, tuleb konsulteerida spetsialistidega.
  • Juhul, kui naha pealispind imab endasse hästi vett, tuleb seda puhastada väikese veekogusega. Kandke pesuvahend ja vesipuhastatavale pinnale võimalikult ühtlaselt, et vältida plekkide ja laikude tekkimist.

Sobivad tooted nahahoolduseks leiad ka meie e-poest.

VIIMASED POSTITUSED

vaha vs keraamika

Mis on parem kas keraamika või kõvavaha?

Kas keraamiline kaitse või vaha? Kumb meie piirkonnas paremini sobib? Keraamilisi kaitsevahendid kasutatakse viimasel ajal auto kere kaitsmi
Learn more

Kuidas saavutada iseteenindus pesulas parim tulemus?

Tänaseks väga populaarsed iseteenindusega autopesulad on tuttavad ilmselt igale autojuhile. Neid kasutades tuleb aga meeles pidada mõningaid
Learn more
autopesu

Uue auto “pehme” pesu

Kuidas puhastada uut autot ja millega? Nüüd mõned nipid uute autode tundlike pindade eest hoolitsemiseks. Tavainimesele võib see tunduda üll
Learn more

Kuidas hoolitseda uue auto eest?

Uue auto pindasid ei tohiks sobimatute kemikaalide ja vahenditega töödelda, sest see võib jätta nähtavad jäljed.
Learn more

Mida jälgida autosalongi puhastamisel

Autosalong on nagu elutuba, mida peab hooldama ja perioodiliselt koristama!
Learn more

Nõuandeid mootoripesuks

Puhastatud mootor on nii ilus kui ka praktiline Paljud mitte ainult ei soovita mootorit üldse pesta, vaid ka kardavad seda teha.  
Learn more
Metallipuru

Iron-X autopesu

Individuaalne lähenemine mustusele Iga autoomanik, kes on vähemalt korra elus oma sõidukit pesnud teab, et täiuslikku puhtust on küllaltki r
Learn more

Näpunäiteid auto käsipesuks

Autot võiks pesta pigem sageli kui harva, isegi kui auto ei tundu olevat väga määrdunud.  
Learn more
klaasi poleerimine

Esiklaasi paranduse võimalused

Mida saab teha klaasitäkete ja -mõrade likvideerimiseks? Kahjustusega piirkonna saab teha peaaegu märkamatuks, nii et viga saanud koht ei ha
Learn more

Kuidas hooldada kabrioleti katust

Tähtis ei ole ainult kabrioleti katuse õigesti pesemine, vaid veel tähtsam on kabrioleti katuse hooldus.  
Learn more

Lindude väljaheite eemaldamine

Kleepunud kihulaste ja lindude väljaheide on autokere lakkvärvi tõsisemaid kahjustajaid.  
Learn more