6
sept.
Metallipuru

Iron-X autopesu

Individuaalne lähenemine mustusele

Iga autoomanik, kes on vähemalt korra elus oma sõidukit pesnud teab, et täiuslikku puhtust on küllaltki raske saavutada.

Mitmekordsed leotamised keemiaga ja väsitavad ning ajakulukad katsed selleks, et pinnasesse sööbinud mustusest lahti saada, ei anna reeglina oodatud tulemusi. Iron-X autopesu eeliseks on individuaalne lähenemine võitlusele iga mustuse vastu.

Sõiduki kasutamise käigus kihistub autokerele erinevat liiki mustust, mis kõik nõuavad individuaalset käsitlemist:

  1. Tolm, liiv ja pori, mis kinnituvad kerele ja velgedele, võivad tugevasti mõjuda pinnakattematerjalile juhul, kui neid on pesemise ajal käsitletud valesti. Seda tüüpi mustusest saab lahti survepesuga. Raskemates olukordades võib aidata ainult süvapoleerimine.
  2. Pigi ja putukate plekid, puuvaik ning rasvad, mis sisalduvad kütuses, õlis ja heitgaasides, häirivad paljusid autoomanikke. Kui tolm satub pinnale, siis õli või rasv toimivad kinnitina ning sellest tekib kõva tsemenditaoline kiht.  Rasv iseenesest ei tekita suurt muret, kuid koos tolmu ja liivaga raskendab see oluliselt auto pesemist. Plekid töödeldakse spetsiaalse keemiaga, mis lahustab need täielikult.
  3. Autokerele ladestub ka pesematu metallipuru, mis heledamal autol näeb välja kui rooste ja mis kinnitub ka plastmassist pindadele. Metallipuru on tekkinud piduriklotside, piduriketaste ning naastrehvi kulumisest. Spetsiaalne Iron-X keemia lahustab metallipuru, muutes selle värvi lillaks, mille lõpuks saab maha pesta tavalise veega.
  4. Happevihmad, oksiidid ja sool, mida talveteedel kasutatakse, kogunevad autokerele ja velgedele, söövitavad ja kulutavad pinda, kiirendades korrosiooni tekke protsessi. Kuivades tekitavad nad oksiidilise kihi, mis nõuab korralikku mehaanilist eemaldamist. Tumedamal autol jääb osa mustusest märkamatuks. Näiteks, ka puhta autokere pind võib tunduda ikka kareda ja krobelisena. Kõik lahustamatud osakesed saab eemaldada spetsiaalse plastiliinile sarnase Clay Bar puhastussavi klotsiga.

Näiteks nõuavad erilist hooldust valuveljed, sest tolm, mis on tekkinud pidurdamisest ketaste ja piduriklotside kulumise tõttu, seguneb pori ja tolmuga ning kinnitub tugevalt pinnale mahapesematu kihina. Tüüpilised pesemismeetodid on sellistes olukordades tihti võimetud. Ainult Iron-X eriline tehnoloogia aitab sellest kihist lahti saada.

NB! Iron-X autopesu on soovitatav enne vahatamist ja Nano kaitse või Cquartz töötluse teostamist. Pealispinna puhtus aitab kaasa kvaliteetsele kerekaitse paigaldamisele ja selle püsivusele.

VIIMASED POSTITUSED

vaha vs keraamika

Mis on parem kas keraamika või kõvavaha?

Kas keraamiline kaitse või vaha? Kumb meie piirkonnas paremini sobib? Keraamilisi kaitsevahendid kasutatakse viimasel ajal auto kere kaitsmi
Learn more

Kuidas saavutada iseteenindus pesulas parim tulemus?

Tänaseks väga populaarsed iseteenindusega autopesulad on tuttavad ilmselt igale autojuhile. Neid kasutades tuleb aga meeles pidada mõningaid
Learn more
autopesu

Uue auto “pehme” pesu

Kuidas puhastada uut autot ja millega? Nüüd mõned nipid uute autode tundlike pindade eest hoolitsemiseks. Tavainimesele võib see tunduda üll
Learn more

Kuidas hoolitseda uue auto eest?

Uue auto pindasid ei tohiks sobimatute kemikaalide ja vahenditega töödelda, sest see võib jätta nähtavad jäljed.
Learn more

Mida jälgida autosalongi puhastamisel

Autosalong on nagu elutuba, mida peab hooldama ja perioodiliselt koristama!
Learn more

Nõuandeid mootoripesuks

Puhastatud mootor on nii ilus kui ka praktiline Paljud mitte ainult ei soovita mootorit üldse pesta, vaid ka kardavad seda teha.  
Learn more

Autosalongi nahksisu hooldamine

Nõuanded nahksisu hooldamiseks Nahast autosalongi hooldamisel on oluline naha seisukord ja selle kasutamise intensiivsus.  
Learn more

Näpunäiteid auto käsipesuks

Autot võiks pesta pigem sageli kui harva, isegi kui auto ei tundu olevat väga määrdunud.  
Learn more
klaasi poleerimine

Esiklaasi paranduse võimalused

Mida saab teha klaasitäkete ja -mõrade likvideerimiseks? Kahjustusega piirkonna saab teha peaaegu märkamatuks, nii et viga saanud koht ei ha
Learn more

Kuidas hooldada kabrioleti katust

Tähtis ei ole ainult kabrioleti katuse õigesti pesemine, vaid veel tähtsam on kabrioleti katuse hooldus.  
Learn more

Lindude väljaheite eemaldamine

Kleepunud kihulaste ja lindude väljaheide on autokere lakkvärvi tõsisemaid kahjustajaid.  
Learn more