1
mai
autopesu

Uue auto “pehme” pesu

Kuidas puhastada uut autot ja millega?

Kerge_pesu

Auto pehme lapiga kuivatamine

Nüüd mõned nipid uute autode tundlike pindade eest hoolitsemiseks. Tavainimesele võib see tunduda üllatav aga hoolikalt tehtud kuivpesu on väga efektiivne kergema mustuse eemaldamiseks jälgi jätmata. Näiteks: plekid, sõrmejäljed.

Sealjuures tuleb kõigepealt vahaga impregneeritud puuvillast harjaga eemaldada peen mustus, tolmu- ja liivaosakesed. Järgneb puhastuslahusega (Quick Detailer) ja väga pehme, pikkade kiududega lapiga pesu. Veelgi parem on kasutada mikrokiududest lappi. Puhastuslahust kergelt pihustades tuleb lahti pinnale tekkinud kerge mustus, kuivanud vee jäljed ja putukajäänused. Lapiga pühkides eemaldub mustus lõplikult. Tulemuseks on läikiv, triipudeta pind, mida võib vahatada või muu kaitsevahendiga katta.

Tähtis teada! Kirjeldatud viisil puhastage ainult kergelt määrdunud sõidukeid. Alguses eemaldage alati puuvillase lapiga suurem ja lahtine mustus. Peale seda kasutage pikakiulist lappi, mis putukajääke ja mustuseosakesi enda külge võtab, ilma pinda kriimustamata. Olenevalt määrdumise astmest, võib vaja minna mitut lappi.