Auto
vahatamine

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

Auto vahatamine

Auto vahatamine on üks lihtsaim ja kiireim viis autovärvi kaitseks sest autovaha (püsivaha, nanokate, keraamika) mitte ainult ei tee autokere efektselt säravaks, vaid kaitseb ka väliskeskkonna mõjude eest.

Autokere vahatamisel tekib lakile hüdrofoobne kate, mis kaitseb mustuse kinnistumise eest värvikihile (bituumen, soolad, lindude väljaheited) kui ka abrassiivosakeste tekitatud vigastuste eest (liiv).

Vastavalt omadustele, on autovahasid saadaval mitmeid erinevaid tüüpe. Looduslikud karnaubavahad, mida kasutatakse suvisel perioodil. Sünteetilised ehk polümeervahad (püsivaha), mis on sobilikud talviseks perioodiks ning kõige pikema kestvusega vahad, mida nimetatakse ka nanokate või nanovaha.

Autokere vahatamise juures on oluline teha seda perioodiliselt, et kaitsta autovärvi väliskeskkonna mõjude eest ning hoida seda pikalt värskena.

Kiirvahatamine

Auto vahatamine kiirvahaga, nagu ka nimi juba ütleb, on kiire ja soodne viis oma autot välistingimuste eest kaitsta.

Kiirvahatamisel kasutatakse vedelat vaha mille pealekandmine on oluliselt lihtsam ja kiirem kui kõvavahadel. Kiirvahatamine eeldab auto välispesu, seejärel kantakse kiirvaha peale.

Soovitatav on kiirvahatamine teostada pärast igat pesu, kuna tegemist on kiirelt kuluva vahaga. Olenemata kiiremast kulumisest, annab ta piisavalt hea kaitse ning toimib samamoodi kui teised vahad – kaitseb autovärvi kriimude, soolade, bituumeni ja mustuse sööbimise eest.

Vaha, olenemata sellest kas tegemist on kiirvaha või püsivahaga, tekitab autolakile hüdrofoobse kattekihi, mis takistab halbade ainete imbumist autovärvi. Vaha tekitab autole hüdrofoobse kihi ning veetilgad veerevad pallikestena autolt maha, mitte ei kuiva plekiliseks. Tulemuseks on puhas ja särav auto.

Nõuanne: Iga vaha on parem kui mitte-vahatamine! Eriti talvisel teede soolatamise hooajal.

Püsivahatamine

Püsivahatamine on vahatamise teenus kus kasutatakse sünteetilist kõvavaha. Püsivaha pealekandmine on veidi aeganõudvam, kuid püsivus on parem kui kiirvahal. Kõvavaha pealekandmine eeldab samuti põhjalikku välispesu ja lendmetalli eemaldamist.

Kõvavahad võib jaotada kaheks: looduslikud ja sünteetilised vahad. Loodusliku karnaubavaha puhul on tegemist keskkonasõbralikuma tootega ning seda soovtame kasutada suvisel ajal. Talvisel perioodil, kui autopesuks peab kasutama tugevamaid pesuvaheneid, sobivad paremini sünteetilised ehk polümeervahad. Need on palju vastupidavamad tugevatele pesuvahenditele.

Sõltuvalt pesemise sagedusest ning pesuvahendite kangusest, kestab looduslik autovaha 3-6 kuud. Sünteetiline autovaha (püsivaha) 6-9 kuud. Mida sagedasem pesu ja kangemad pesuvahendid, seda kiiremini vaha kulub.

Auto vahatamine

Auto vahatamine püsivahaga perioodiliselt, on meie hinnangul lausa kohustuslik. Püsiv kaitse aitab säilitada auto head välimust ning müügiväärtust juhuks kui peaks tekkima vajadus auto välja vahetada. Silmailu on samuti garanteeritud, sest vahatamine muudab auto vastupandamatult läikivaks.

Infoks: Autovaha ei tohi peale kanda päikesevalguse käes!

Nanokaitse

Nanokaitse ehk nanokate on samuti üks kõvavaha tüüpe, kuid tegemist on oma kategooria kõige püsivama ja parema tootega. Nanovaha püsivuse saladus peitub nanoosakestes, mille tõttu on nanovaha nake autopinnaga suurim.

Nanokate on äärmiselt vastupidav puhastuskeemiale. Mis tähendab, et kannatab sama perioodi jooksul oluliselt rohkem pesukordasid kui teised autovahad. Nanokaitse muudab auto pinna vetthülgavaks, mis muudab ka autopesu oluliselt lihtsamaks, sest mustus ei sööbi nii tugevalt sisse.

Auto vahatamine nanokattega on hea valik autoomanikele, kes soovivad pikemat aega muretult sõita – nanokaitse kestab kuni 12 kuud!

Autole on võimalik peale kanda ka veel pikema kestvusega kaitse, mis on tuntud kui keraamiline vaha ehk keraamiline kaitse. Keraamika kestvusaeg on alates üks aasta ja tugevamad neist püsivad isegi kauem kui kolm aastat.  Keraamika paigaldamisel kasutame automaailmas tuntud CarPro tooteid. Keraamiline vahatamine on soovituslik pigem uuele või värskelt poleeritud autole.

Oluline! Ükski nanokate ei suuda kaotada olemasolevaid kriimustusi. Parima tulemuse saavutamiseks, tuleb enne olemasolevatest kriimustustest lahti saada.

KA TEIE AUTO
TAHAB LÄIKIV OLLA

Autokere vahatamine muudab teie auto välistingimustele vastupidavamaks. Kriimud, laigud ja tuhmus on unustatud - teie auto särab nagu ei kunagi varem!

Aja broneerimine

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Autovaha kestvus sõltub suuresti vahatüübist (loe ülevalt). Samuti mõjutab kestvust ilmastikutingimused, autopesu sagedus ja auto kerepinna seisukord. Täpsema hinnangu annavad meie spetsialistid, sõltuvalt vahatüübis ja teie auto (kasutamise) eripäradest.

Rangelt soovituslik on autot vahatada sügisel, enne lume tulekut. Talvine teede soolatamine on autokere suurim vanelane kuna sool põhjustab korrosiooni. Kevadel, enne suvehooaega annab vahatamine rohkem visuaalset efekti. Auto on särav ning püsib kauem puhtana.

Vastupidi, autovaha on üks soodsamaid kerekaitse võimalusi turul. Kuna valikus on alates kiirvahast kuni nanokaitseni, leiab igaüks endale taskukohase variandi.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: