Klaasi
poleerimine

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

KLAASI POLEERIMINE

Klaasi poleerimine on hea alternatiiv terve klaasi väljavahetamisele kriimude tõttu, mis kasutuse käigus tekivad. Kriimustatud kohad klaasil halvendavad nähtavust ning vähendavad seeläbi sõiduohutust.

Klaasi poleerimine võimaldab taastada klaasi läbipaistvust pindmiste vigastuste korral. Spetsiaalse GlasWeld tehnoloogia abil, eemaldatakse klaasikriimud jäljetult ja igaveseks. Klaasikriimud eemaldatakse ehk „kaotatakse“ lihvimise teel ja seejärel poleeritakse klaas uuesti säravaks.

Klaasi lihvimise ja poleerimise lahendusega saate:

  • Säästa aega ja kulusid
  • Olla paindlik
  • Saate kvaliteetse tulemuse
  • Eemaldada jäädavalt üksikud häirivad kriimustused

Kui tegemist on sügava kriimuga, võib klaas pärast klaasikriimude eemaldamist hakata moonutama. Klaasikriimu suuruse testimiseks libistage küünega üle kriimu: kui küüs jääb kriimu sisse kinni, on tegemist sügava kriimuga. Sügavate kriimude esinemisel on enamasti mõistlikum osta uus klaas. 

NB!  Kui klaasil on sügavamad kivitäkked või vigastused, siis poleerimisel võivad kuumuse tõttu areneda täkkest mõrad!

KRIIMUSTUSTE POLEERIMINE

Klaasi kriimustuste poleerimine on võimalik järgnevate klaasitüüpidega:

  • Karastatud klaas — vaheseinad, autode küljeklaasid, tagumine autoklaas, katuseluugid
  • Lamineeritud klaas — auto esi- ja tagaklaasid, katuseluugid, panoraam katus

Klaaside kriimud

Pindmiste vigastuste korral saab klaasi läbipaistvuse taastada kiiresti. Klaasi poleerimine – spetsiaalse tehnoloogia abil, kasutades selleks ettenähtud materjale ja seadmeid, likvideeritakse kriimud jäljetult ja igaveseks. Klaasikriimud kaotatakse ära lihvimise teel ja seejärel poleeritakse klaas uuesti säravaks. Kriimustuste lihvimise ja poleerimise teel töödeldakse klaasi pinda õhemaks. Mis tähendab, et sügavamate kriimustuste puhul on oht, et klaasile jääb pärast moonutus. Moonutus tekib sellest, et klaasi pind ei ole enam täielikult ühtlane.

Soovitame kasutada ka klaasivaha, mis vähendab kojameeste hõõrdumist ja kriimude tekkimist.

Lihtne test: Kui küüs jääb, üle kriimu libistades, kriimu sisse kinni, siis on tegemist sügava kriimuga ja
klaas võib hakata peale poleerimist moonutama. Seetõttu ei ole poleerimine alati mõistlik.

MUSTUSE EEMALDAMINE

Mustuse eemaldamine klaasilt võib vajada professionaalset lähenemist – tõenäoliselt tuleb teostada klaasi poleerimine. Keemilised ained ja õlid tekitavad klaasile pesematuid laike ja virvendusi. Suurem tõenäosus pesematu kihi tekkimiseks on talvisel hooajal, kui teedel kasutatakse hooldusvahendeid, mis koos mustusega ladestuvad tugevalt esiklaasile.

Klaasi poleerimine on sobilik ka pesematu mustuse eemaldamiseks klaasilt. Protsess ise on lihtne ning tulemuseks on ideaalselt puhas ja särav klaas. Kui klaasi poleerimine on teostatud, soovitame teha klaasidele ka AquaControl töötluse. See muudab klaaside pinnad vett- ja mustusthülgavaks ning edaspidi ei ladestu mustus nii tugevalt klaasile ja pesemine on samuti lihtsam.

Klaasi poleerimine on üks lahendus, miks mustuse eemaldamine on kiire ja vaevatu. Tulemuseks on ideaalselt puhas ja särav klaas. Samuti on võimalik eemaldada puuvaigu plekke ja kõike muud.

TALVISED VIGASTUSED

Talvised vigastused esiklaasil on meie kliimas väga levinud ja üsna ebameeldiv probleem. Klaaside jääst ja lumest puhastamisel kasutatakse metallist otsaga jääkaabitsaid, vahel isegi lumelabidaid. Lumeharja kriimud on üks peamisi põhjuseid, millega kliendid talvisel ajal meie poole pöörduvad. Metallist ots ja liivaterad tekitavad klaasidele koheselt kriimustused mida esialgu väljast vaadates ei pruugi näha, kuid salongist välja vaadates häirivad oluliselt vaadet. Klaasi poleerimine võimaldab selliste vigastuste eemaldamise.

Lumeharja kriimude vältimiseks, soovitame autoklaase puhastada klaaside soojendamise teel, sest see on kõige ohutum variant. Klaasivaha kasutamine tekitab klaasile libeda kihi, mis samuti lihtsustab jää eemaldamist. Kui siiski tekib vajadus kasutada jääkaabitsat, tuleks kindlasti eelistada plastikotsaga kaabitsaid.

Oluline! Metallist kaabitsaga tekitatud kriimustused on enamasti täielikult eemaldatavad!

SELGED KLAASID
PAREM VAADE

Vaateväljale tekkinud kriimustuste tõttu ei pea alati klaasi välja vahetama! Klaaside poleerimine võimaldab jäädavalt eemaldada üksikud vaatevälja häirivad kriimustused.

Aja broneerimine

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Jah, teoorias on võimalik peaaegu kõiki kriimustusi poleerimise teel eemaldada. Kuid kuna klaaside poleerimine on väga ajamahukas töö, siis näiteks terve tuuleklaasi poleerimine ei ole rahaliselt mõttekas, sest uue klaasi paigaldamine tuleks sellisel juhul soodsam. Samuti peaks arvestama, et kui tegemist on sügava kriimuga, siis jääb pind pärast natukene moonutama, kuna poleerimise käigus lihvitakse klaasi pinda madalamaks.

Jah, see on võimalik, kuid klaasi poleerimiseks on vajalikud eritööriistad ja poleerimispastad ning nende maksumus on tihtipeale oluliselt kallim kui uus klaas. Samuti vajab klaasi poleerimine spetsiifilisi teadmisi - klaasi poleerimisel muutub klaasi pind kiiresti kuumaks ja seetõttu võib klaas puruneda. Kuid kui asi selgeks õppida ja koolitus läbida, siis on see võimalik.

Klaasi poleerimise ajakulu sõltub klaasi pinnast - karastatud või tavaline klaas. Karastatud klaasi pind on kõvem, mis tähendab, et ka poleerimine võtab kauem aega. Samuti oleneb kriimustuste ulatusest ja sügavusest. Üldiselt võtab 5-10cm kriimu eemaldamine 0.5 - 1h.

Enamikul juhtudel katab auto kindlustus klaaside parandamise. Kuid see sõltub teie poliisi tingimustest.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: