Nahksisu
hooldus

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

Auto nahksisu hooldus

Auto nahksisu hooldus on töö, mis vajab professionaalset lähenemist. Arvesse tuleb võtta nii naha seisukorda ning kasutamise intensiivsust kui ka seda, et naha hooldus teostataks sobivate vahendite ja töövõtetega.

Nahahooldus autos, on võrreldav käte hooldamisega – seda tuleb teha regulaarselt ja eriti just külmal ajal. Temperatuuri ja niiskuse mõjud ning nahahoolduse sagedus on tegurid, mis määravad sõiduki salongi seisukorra püsivuse.

Iga uue auto nahksalong, eriti heleda naha puhul, soovitatakse töödelda nahakaitsevahenditega enne kasutamise algust. Sellisel viisil saab pikendada naha eluiga ja vältida järgnevaid pisemaid vigastusi: teksapükstelt värvi kandumist naha pooridesse või pisemate kriimustuste ja hõõrumiste tekkimist autosse istumisel või sealt väljumisel.

auto nahksisu hooldus

Uute autode (kuni 3 aastat) ja kasutatud autode nahkpindade puhastamisel ja hooldamisel kasutatakse erinevaid puhastusvahendeid. Uut nahka peab esimesel kolmel aastal puhastama väga õrna puhastusvahuga ja nahka peab töötlemise kaitsevahendiga. Üle kolme aasta vanuse auto nahksisu hooldus nõuab nahkpindade süvapuhastust, et mustus nahapooridest eemaldada. Seejärel tuleks kasutada niisutavaid kreeme, millel on kõrgem rasvasus ja antioksüdantide aste.

Selleks, et vältida uute autode nahkistmete kulumist, tuleb nahka õigeaegselt ja korraliselt hooldada. Auto nahksisu hooldusel tuleb kasutada spetsiaalseid vahendeid. Nahkpindade puhastamiseks ja hooldamiseks vajalikud professionaalsed tooted leiate siit.

Tähtis teada! Juhiistet tuleb puhastada iga 2-3 kuu järel, teisi pindu iga 6-12 kuu järel. Ärge unustage ka oma riiete metallosasid, nagu teksapükstel olevaid neete, lukke ja pandlaid, mis nahka kriimustavad.

Naha puhastus

Naha puhastus, mille käigus pühitakse nahka niiske lapiga ja seejärel kreemitatakse, ei ole korralikuks hoolduseks piisav. Niiske lapp üski ei puhasta nahapooridesse kogunenud mustust.

Auto nahksisu hooldus on põhjalik protsess, mille käigus eemaldatakse istmete õmbluste ja voltide vahele kogunenud tolm, liiv ja rasv. Õmbluste ja pooride sisse kogunenud mustus, hakkab ajapikku vigastama värvitud naha pinda ning õmblusniite. Kui mustust on kogunenud palju, hakkavad niidid hõrenema ning katkema.

naha puhastus

Tootjad soovitavad puhastada tolmuimejaga õmbluste kohti iga nädal, kuid mitte harvem kui üks kord kuus. Tihti kleepub mustus üsna tugevalt just õmblustesse ja seda on sealt üsna keeruline tolmuimejaga eemaldada. Sellistel juhtudel on mõistlik kasutada hambaharja ja pärast puhastada tolmuimejaga.

Naha delikaatseks kuid samal ajal põhjalikuks puhastamiseks kasutatakse puhastusvahtu. See ei tekita liigset niiskust, mis on nahkistmetele kahjulik ja kiirendab naha kuivamist. Kui olete näinud väljaveninud nahaga istmeid, siis see on hea näide naha valest puhastamise tulemist. Nahk tuleb peale puhastamist kuivaks pühkida ja lasta niiskusel ära aurustuda. Alles seejärel võib nahkistmele istuda.

Tähtis! Nahkistmeid võib ainult kergelt niisutada, veega märjaks ei tohi teha!

Naha hooldamine

Naha hooldamine eeldab ühe lihtsa reegli meeles pidamist: parem sagedamini ja õrnalt, kui harva ja intensiivselt!

Auto nahahooldus jaguneb üldiselt kaheks – intensiivne puhastamine ning kaitsekreemiga töötlemine. Kuna mustus koguneb naha pooridesse, ei pruugi vaid pealispinna puhastamisest kasu olla. Naha pooridesse kogunenud mustus ei anna nahale võimalust hingata ning ta kaotab oma elastsuse. Sellest ka intensiivse puhastuse vajalikkus – taastada ja säilitada naha elastsus.

Kui auto nahksisu hooldust teostatakse harva ning ainult intensiivselt, toob see pigem kahju kui kasu. Tekib oht, et nahavärvi kaitsev Top Coat, ehk kaitselakk, pestakse maha. Nahk muutub õrnemaks ning võivad tekkida kriimustused, hõõrded ja praod, mis omakorda nõuavad naha taastamist.

Naha hooldamine on eriti teemakohane kui autos sõidutatakse tihti lemmikloomi või lapsi, kes armastavad jalgupidi istmetel ronida ja mängida. Lisaks korralisele hooldusele, on soovitatav nahka spetsiaalse vahendiga impregneerida või naha keraamikaga katta. See teeb edasise puhastuse mugavamaks ja nahk omandab vett-tõrjuva efekti, mis säilib 3 kuni 6 kuud.

Kas teadsite? Kui nahkistmed peale hooldust krudisevad, siis kasutati kreemi, mille koostises oli meevaha. Soovitame krudisemise eemaldamiseks pöörduda spetsialistide poole!

Nahkrooli hooldamine

Nahkrooli hooldamine on teenus, mille vajadus tekib vastavalt auto kasutamise intensiivusele ja läbitud kilomeetritele. Rooliratas ja käigukangi nupp on kaks asja, mis saavad kõige rohkem kasutust – mida rohkem kilomeetreid, seda suurem kulumine.

Lisaks kulumisele, imendub kätelt eralduv higi ja rasv rooliratta naha pooridesse. Nahkrooli kõige suuremaks vaenlaseks on kütuse osakesed (eriti diislikütuse), mis satuvad roolile pärast tankimist. Rooli nahkkate oksüdeerub ja sellelt hakkab kooruma värv, naha pind muutub kleepuvaks. Kõike seda saab vältida, kui pindadele on teostatud nahahooldus. Kui rooli pind hakkab läikima, siis on see esimene tunnus sellest, et on vaja plaanida puhastamist ja hooldust. Kahjuks mitte ükski vahend ei tee nahka uueks ja kui hooldusvahendite abil ei saavutata soovitut tulemust, siis võib alati rooli uuendada ehk värvida või uuesti nahatada

Tähtis teada! Kui rooli puhastamisel jäävad puhastuslapile värvi jäljed on vaja koheselt kasutada spetsiaalset rasva eemaldavat vahendit ning kreemi, mis osaliselt taastab naha pinna.

Nahakeraamika

Nahakeraamika on välja töötatud nahkpindadele kaitse andmiseks. Keraamika on kõige püsivam ja efektiivsem kaitsevahendid, mida auto nahkpindadele on võimalik paigaldada. Kõige rohkem on ohustatud heleda nahaga viimistletud autode salongid, kuna nende pinnalt on mustust väga hästi näha. Enimlevinud probleemiks on nn teksasinise värvi imbumine naha sisse. Tugevalt sissesööbinud teksasinist ei pruugi nahksisu hooldus eemaldada, sest riidevärv on tunginud naha kihtidesse.

Säästmaks autoistmeid tugeva mustuse eest, on välja töötatud keraamilised kaitsevahendid. Need vahendid tagavad püsiva niisutatuse ning annavad samal ajal tugeva kaitsekihi, mis ei lase mustusel naha sisse imenduda. Kui pinnad kasutuse käigus määrduvad, on keraamikaga kaetud istmeid oluliselt lihtsam puhastada. Tuleb vaid teostada tavapärane nahahooldus.

Naha keraamika või pikaajaline kaitse on soovituslik paigaldada kohe uue auto nahkpindadele. Kasutatud auto puhul tuleb eeltööna teostada auto nahksisu hooldus, seejärel saab peale kanda kaitsekihi. Meie paigaldame ainult tuntud ja ennast tõestanud tootjate nahakaitsevahendeid, nagu CarPro , Gyeon ja Colourlock – need tooted on meil ka ise paigaldamiseks müüa, vaata siit.

Hea teada ! Keraamiline kaitse ei garanteeri, et nahkpindade sisse ei imbu enam ühtegi mustust, vaid vähendavad oluliselt mustuse sööbimise võimalust.

HOOLDATUD NAHK
PIKAAJALINE PÜSIVUS

Hoia oma autoistmete nahk puhtana, niisutatuna ja kaitstuna! Nii garanteerid naha pikaaegse kestvuse ja hea välimuse.

Broneeri aeg

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Nahahoolduse intensiivsus oleneb sõiduki kasutusest, kuid vähemalt kord aastas tuleks pinnad puhastada ja kreemidega niisutada ning kaitsta. Nahahoolduse vajadust saab hinnata ka visuaalselt - heleda naha puhul on näha, et pind määrdub. Tumeda naha puhul muutuvad nahkpinnad läikivaks - see tähendab, et nahk on määrdunud ja vajaks puhastamist ja kreemitamist. Pidev hooldamine tagab naha pikema püsivuse - nahk ei hakka nii kiiresti pragunema ega kuluma.

Jah, õigete vahendite olemasolul, on võimalik sõiduki nahkpinnad ka ise hooldada. Meil on müügil spetsiaalsed vähendid igat tüüpi naha jaoks.

Enamasti on spetsiaalsete vahenditega võimalik teksade või muude riiete värv nahalt eemaldada. Kindlasti tuleks sellise murega pöörduda professionaalide poole, kuna kasutada tuleb kangeid aineid ja valed võtted võivad naha rikkuda! Kui riidevärvi eemaldamine ei õnnestu, siis tuleb nahk värvida. Selleks et riidevärvi imendumist takistada, tuleks nahkpindu pidevalt hooldada ja kaitsekreemidega katta - kõige tugevama kaitse annab naha keraamika!

Keraamika annab nahale pikaajalise kaitse ja tagab niisutatuse. Kui nahale on paigaldatud keraamika, siis tuleks jätkata ka nö tavahooldustega, kuna ka keraamikaga kaetud nahk määrdub. Keraamika muudab pinnad selliseks, et mustus ei saa sügavale nahakihtidesse imenduda, mis lihtsustab edasist hooldust ja puhastamist!

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: