Tulede
poleerimine

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

TULEDE POLEERIMINE

Tulede taastamine ja tulede poleerimine on erinevad teenused. Juhul kui esituled on kaotanud oma sära ja selguse, on tulede poleerimine kõige õigem lahendus.

Plastikust valmistatud esi-ja tagatuled tuhmuvad aastate jooksul ning neile tekivad jooned, kriimustused ja täkked. Ära hõõrutud ja ähmaste tulede korral ei kannata mitte ainult auto välimus. See mõjub ka tulede optilistele omadustele. Valgusvoog muutub tuhmiks ja hajutatuks, mis vähendab oluliselt sõiduohutust.

Tulede poleerimine on sobilik pigem uuematele autodele, mille tuledele on tekkinud kriimustused, kuid kaitselakk on veel heas seisukorras (ei ole tuhmistunud ega kollaseks muutunud). Poleerimise aeg sõltub tulede seisundist, kuid keskmiselt kulub aega 10-15 minutit igale tulele.

Tähtis teada! Tulede poleerimisega ei kao sügavad kriimustused ja täkked, vaid see annab tuledele juurde sära ja läbipaistvust nii palju, kui seda on võimalik saavutada ilma plastiku taastamiseta.

ESITULEDE TAASTAMINE

Tulede taastamine toimub kahel erineval meetodil, UV-tehnoloogiaga ja läbi keemilise taastamise. Antud meetoditega suudame tuhmidel tuledel valgustugevust taastada kuni 95%.

Plastikust autotulede tuhmumine on põhjustatud vananemisest, erinevatest ilmastikutingimustest, ebaõigest puhastamisviisist, liivast, mis lendleb autorataste alt jms. Tuhmunud tuledel ei kannata mitte ainult väline ilme, vaid ka lambi valgus muutub tuhmiks ja hajutatuks, mis vähendab liiklusohutust.

auto tulede poleerimine

Esitulede taastamisel lihvitakse pinnalt maha vana lakk ja kivitäkked ning kasutatakse spetsiaalseid tehnoloogiaid ja vahendeid, mis võimaldavad tuledel säilitada head läbipaistvust ja seda pikaks ajaks. UV-tehnoloogia puhul kaetakse esituled UV-kaitselakiga. Keemilise taastamisel puhul töödeldakse tuled kuumutatud keemiaga, mis taastab klaaside esialgse sära. 

Tähelepanu! Esitulede taastamine erineb oluliselt poleerimisest, nii hinnalt kui ajakulult.

TULEDE KAITSEKILETAMINE

Tulede kaitsekiletamine PPF kilega on hea viis, ennetamaks kriimustusi ja tuhmumist. Kaitstes autotulesid, ei teki hiljem vajadust tulede taastamiseks, mis on oluliselt kallim ja ajakulukam teenus.

Kasutame ainult premium seeria XPel kaitsekilesid, millel on sõltuvalt tootjast, 5–10 aastane garantii. Lisaks on kiledel isetaastuv pind ehk tekkinud kriimustused paranevad kile pinnalt soojuse mõjul. Tänu iseparanevale omadusele, on kaitsekile koguaeg heas seisundis ning muidugi ka autotuled, mis säilivad sealjuures uuena.

Tulede kaitsekiletamine on kõige sobivam teenus just uuele autole. Uued tuled on veel säravad ja kulumata. Kui tuledele on tekkinud juba kivitäkked ja kriimustused, on vajalik eelnev tulede poleerimine või tulede taastamine.

TAGATULEDE POLEERIMINE

Tagatulede poleerimine või tulede taastamine hõlmab endast sõiduki tagumise osa tulede plastikust klaaside selguse ja nähtavuse taastamist või parandamist.

>Sarnaselt esituledele, puutuvad ka tagatuled aja jooksul kokku neid kahjustavate välistingimustega. Põhilisemad neist on kivid, bituumen ja UV-kiirgus. Kõikide nende faktorite mõjul muutuvad tuled tuhmiks ja kriimuliseks ning tulede nähtavus tagasõitjale halveneb, mis ei ole enam ohutu.

>Tagatulede poleerimine suurendab ohutust, kuna tuled on tagasõitjale paremini nähtavad, kuid mitte ainult. Säravad ja selged autotuled muudavad auto üldist muljet visuaalselt ilusamaks.

Nõuanded tulede hoidmiseks:

  • võimalusel parkige autot siseruumides, et kaitsta tulesid UV-kiirte eest
  • paigaldage tuledele kaitsekiled, et säästa neid kriimustuste ja kivitäkete eest
  • tooge halvas seisus autotuled taastamisele, et parandada nähtavust sõitmisel

Infoks ! Kõige parema ja pikemaajalise kaitse tagab PPF isetaastuv kaitsekile !

TULEDE TOONIMINE

Tulede toonimine on lihtne viis oma auto auto välimuse muutmiseks. Originaaltuled on tihti oranži või punase värvusega ning muudavad auto kirjuks. Tulede toonimine muudab auto välimust soliidsemaks ning tuled sobivad paremini kokku toonitud autoklaasidega, mis on samuti mustad.

Tulede toonimine annab ka kaitsva efekti, sest kile kaitseb tulesid kivitäkete ja kriimustuste eest. Arvestama peab aga sellega, et tulede toonimine muudab vähesel määral ka valguse läbilaskvust. Seega toonimine on rangelt omal vastutusel. Soovitame antud teenust kasutada vaid neil autojuhtidel, kellel ei ole probleeme pimedas sõitmisega.

Tähtis! Kuigi seda tehakse, ei ole autotulede toonimine ei ole Eestis lubatud ning toonimine toimub omal vastutusel

ÄRA SÕIDA
TUHMIDE TULEDEGA

Ajapikku muutuvad autotuled tuhmiks ning valgustugevus langeb. Taastame tulede algse valgustugevuse kuni 95%!

Broneeri aeg

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Taastatud tulede pind püsib üldiselt väga hästi, enamasti aastaid. Kuid nagu ka originaalse laki puhul, siis UV - kiirgus, ilmastikuolud ja lendlevad kivid hakkavad tulede lakki tasapisi rikkuma. Samuti tuleks vältida liiga kangete leotusvahendite kasutamist autopesuks, kuna need on üks põhjus miks tulede pind koledaks läheb. Kui tuled katta ka kaitsekilega, siis ei mõjuta tulede pinda enam ükski keskkonnategur ja tuled püsivad väga kaua.

Parkige sõidukit võimaluse korral siseruumides, et kaitsta tulesid UV-kiirte ja raskete ilmastikutingimuste eest või kaaluge kaitsekile paigaldamist, mis kaitseb tulesid kriimustuste, kivitäkete ja muude võimalike kahjustuste eest.

Poleerimist soovitame pigem uuematele autodele, milllele on tekkinud pindmised kriimustused. Tuhmide ja kollakate tulede puhul on vajalik taastamine. Algne valgustugevus taastub kuni 95% ulatuses.

Jah, tulesid saab taastada ka kodus, kasutades tulede taastamise komplekti või kättesaadavaid tööriistu ja materjale. Samas peame tõdema, et enamasti ei õnnestu ilma spetsiifiliste teadmiste ja vahenditeta head tulemust saavutada.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: