Nõuandeid
mootoripesuks

NÕUANDEID MOOTORIPESUKS

Aja jooksul ladestub auto kapoti alla ja mootorile palju tolmu, õli ja mustust. Puhastatud mootor ja kapotialune näeb viisakas välja, samuti on lekete korral täpse lekkekoha määramine palju lihtsam. Autoomanikud reeglina ei soovi ega julge mootoripesu ette võtta. Kardetakse, et vesi tungib elektripistikute või muude ühenduste vahele ning rikub midagi ära. Enamasti seda ei juhtu, kuid vanemate autode puhul, mille tihendid ja isolatsioonimaterjalid pole enam nii hermeetilised, võib vesi pahandust tekitada küll. Seetõttu tuleks alati enne mootoripesu veenduda, et kõik filtrikorpused jms on terved ja veekindlad. Generaator ja muud osad, millele ei tohiks vett otseselt peale lasta, tuleks kinni katta.

Mootori määrdumus sõltub eelkõige kasutamise tingimustest ja auto läbisõidust. Tolm ja mustus langevad kapoti alla ja muudavad selle inetuks ja vahel tekitavad elektroonikale lisaprobleeme.
Ladestunud mustus hakkab juhtima elektrit ning seetõttu võib hakata mõjutama mõnede sõlmede õiget tööd. Aku pealispinna pesu on mootoripesu juures väga kasulik. Nimelt, võib määrdunud akus tekkida lekkevool ja aku võib iseennast tühjaks laadida ning ebasobival ajal Teid alt vedada.

Varuge mootori pesuks rohkem aega, sest kuuma mootorit ei tohi pesta, see peab enne maha jahtuma. Peale pesu peab autot hoidma kuivas ja soojas ruumis, et mootoriruumi agregaadid ja elektroonika saaks põhjalikult ära kuivada. Ärge käivitage mootorit enne osade täielikku kuivamist! Kui niiskus jääb elektrilistele ühendustele, tekib oht auto elektroonika vigastuste tekkimiseks. Auto mootorit pestakse spetsiaalsete vahenditega, mida valmistatakse mitmete regentide ja leeliste baasil. Pesuvahend sisaldab ka metalli ning elektriliste klemmide oksüdatsiooni vastaseid lisandeid.

Mootori pesu sooritatakse kolmes etapis:

  • Kuiv ja jahutatud mootor kaetakse vastava pesuvahendiga, milleks on viskoosne emulgaatori kontsentraat, mis on ette nähtud mootoripesuks ja keemiliseks puhastuseks. Emulgaator kantakse mootorile suure surve all. Emulgaator eemaldab hästi mustuse ning kaitseb ka roostetamise eest.
  • Seejärel teostatakse hoolikas mootori pesemine rohke vee ja madala survega.
  • Viimasena, kasutades surveõhku, puhutakse eemale liigne vesi ning peale seda tuleks katta mootor vastava konservandiga, mis tõrjub vee eemale kõikidelt mootori pindadelt. Peale kuivamist näeb mootor välja nagu uus!

Puhas mootoriruum aitab hoida auto elektroonikat ning muid mootoriuumi komponente töökorras ning pikendab nende eluiga. Kui mootoripesu tundub liialt keeruline ja riskatne, võite selle töö usaldada meie spetsialistedele!

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: