Laminaatparketi
parandamine

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

Laminaatparketi parandamine

Laminaatparketi parandamine on parandusteenus, mille käigus parandatakse parketis olevad vigastused täielikult või muudetakse need vähemnähtavamaks. Selleks, et parketis olevaid vigastusi eemaldada, ei ole vaja tervet parketti välja vahetada, piisab vaid kohtparandustest.

TÄKKED JA KRIIMUD

Täkked ja kriimud ning muud vigastused tekivad enamasti raskete või teravate asjade pillamisel põrandale ning mööbli liigutamisest, kui pole paigaldatud kaitsvaid kleepse. Taolised laminaatparketi vigastused on kodumajapidamistes üsna levinud.

Laminaatparkett on tugevam ja mõnevõrra vastupidavam löökidele, kui naturaalsest puidust valmistatud parkett. Samas peab arvestama, et laminaatparkett on õhuke ja võib ekstreemsete löökide korral sootuks puruneda.

Täkked ja kriimud laminaatparketis parandatakse kõvavahaga, kuid tööprotsess erineb puitparketi parandamisest, sest parandus tehakse kahes kihis. Esimese kihi jaoks sulatatakse vaha, täidetakse sellega täkked ning üleliigne vahakiht eemaldatakse kaabitsaga. Seejärel lihvitakse pind ja kaetakse parandatud pind esimese lakikihiga. Siis taastatakse spaatli abiga puidustruktuur ning joonistatakse pintsliga puidumuster. Pärast seda kantakse pinnale läbipaistev vaha. Kõige viimasena kantakse peale laki teine kiht.

NB! Laminaatparketi muster on peale trükitud, seega pole seda võimalik 100%-lise täpsusega käsitsi järgi joonistada.

PLEKID

Plekid tekivad laminaatparketile erinevate määrivate vedelikega kokkupuutel ning osade vedelike mahapesemine võib osutuda üsna keeruliseks. Eriti, kui puuduvad teadmised plekkide eemaldamisest ning selleks sobivatest vahenditest. Valede vahendite ja liigse vee kasutamine, võib laminaaparketi pinda kahjustada, seega tuleks olla kindel, milliste vahendite ja meetoditega pinda puhastatakse.

Toome välja enamlevinud plekid:

Veepõhised plekid: Ilmnevad parketile tumedate laikude või ringidena, põhjuseks – vedelik satub parketile ja imendub puidukihtidesse. Plekkide vältimiseks eemaldada vedelik koheselt pärast põrandale sattumist.

Õlipõhised plekid: Õliplekid võivad olla heledamad või tumedamad laigud, mis tekivad, kui õline aine (nt toiduõli) satub parketi pinnale pikemaks ajaks. Plekkide eemaldamiseks kasutada vähest leiget vett ja septsiaalset puhastusvahendit.

Määrivad plekid (kohvi, vein, mahl): Plekid tuleks eemaldada koheselt kasutades vähest leiget vett ja septsiaalset puhastusvahendit.

Kleepuvad plekid (näts, küünlavaha): Sarnaseid plekke saab eemaldada pärast hangumist ja õrnalt kraapides. Eelistama peaks pehmest materjalist kraabitsat.

Laminaatparketi plekid tuleks eemaldada selleks sobiva puhastusvahendiga, mis ei sisalda ammoniaaki ega vahasid. Samuti peab laminaatparketi puhul meeles pidama, et liigne vesi teeb pigem kahju kui kasu.

Tähtis! Ärge kasutage plekkide eemaldamiseks lahusteid sisaldavaid ega abrasiivseid vahendeid, vaid pigem vee baasil puhastusvahendeid.

UUS HINGAMINE
SINU INTERJÖÖRIS

Ära lase vigastatud puitpindadel oma kodu üldmuljet rikkuda. Professionaalne parandusteenus loob kodule väärtust ning annab uue hingamise.

Tellin paranduse

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

See oleneb suuresti vigastuse suurusest ja hulgast. Ühe väikse vigastuse parandamist saab ilmselt mõõta minutites.

Näiteks puitparketti, millel on kriimustused terve parketi ulatuses, oleks mõistlik taastada pinna üleni lihvimisega ning uuesti viimistledes (lakk, õli).

Sellisel juhul tasub kutsuda meie spetsialist, kes saab kohapeal materjali tuvastada ning vastavalt sellele ka parandustöö teostada.

Jah. Kuid peab vältima lahusteid või piiritust sisaldavaid puhastusvahendeid. Iga paranduskoht või joonistatud muster kaetakse kaitselakiga.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: