Nahkmööbli
parandus

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

NAHKMÖÖBLI PARANDUS

Nahkmööbli parandus on hea võimalus taastada kulunud, pleekinud või katkist mööblit, et ei tekiks vajadust uue soetamiseks. Nahkmööbli hind, võrreldes tekstiilmööbliga, on suhteliselt kallis, kuna tegemist on naturaalse materjaliga. Nahkmaterjalist mööbel võib kesta aastakümneid, kui seda õigesti ja regulaarselt hooldada.

Pragunenud nahkmööbli parandus: Kõigepealt puhastatakse mööbel mustusest ja rasvast. Seejärel lihvitakse naha pind ning täidetakse kriimud ja praod vedelnahaga. Peale kuivamist värvitakse ning lakitakse naha pind üle. Aukude parandamine nahkmööblil: Esmalt liimitakse vigastuse alla parandusriie ning seejärel täidetakse auk spetsiaalse täitematerjaliga. Struktuurse naha puhul on vajalik ka struktuuri taastamine. Vajadusel lihvitakse parandatud koht ning kõige viimasena toimub paranduskoha värvimine ja lakkimine.

Rebenenud nahkmööbli parandus: Kuna rebenenud aukude parandamine on enamasti võimatu, aitab siin väljavahetamine uue vastu. Katkine nahkdetail eemaldatakse ning asendatakse sama tüüpi ja -värvi nahaga. Kui mööbliesemele sobivat värvi nahka ei leidu, värvitakse nahk originaalile sobivas toonis. Pärast parandustöid kantakse nahale kaitsekreemid, mis niisutavad naha pinda ja kaitsevad mustuse sööbimise eest.

Pakume parandusteenuseid nahast mööblile ning esemetele:

 • Nahkmööbel (võimalus tellida parandusteenus kohapeale)
 • Nahast rõivad
 • Nahast jalanõud
 • Nahkkindad
 • Nahast kotid ja kohvrid
 • Mootorratturite sõiduvarustus
 • Sadulad, valjad ja muu hobuvarustus

Hea teada! Mööbliesemete hoolduseks ja parandamiseks on võimalus tellida teenus ka koju või kontorisse kohapeale.

Naha puhastus ja hooldus

Nahkmööbli puhastus ja hooldus on väga oluline, et kindlustada mööbli pikaajaline kestvus, hea välimus ja kasutusmugavus. Pragunenud ja kleepuv nahkmööbel on istudes väga ebameeldiv ning rikub suuresti ka interjööri üldmuljet. Nahkmööbel korjab lisaks tolmule ja mustusele ka palju keharasvaosakesi. Mustus ja rasv ladestuvad naha pooridesse ning mida kauem on nahk puhastamata, seda halvemaks muutub naha seisukord.

Puhastamata ja hooldamata nahk kaotab oma elastsuse ja muutub kõvaks. See tekitab omakorda naha pragunemist ja siis on vajalik teostada nahkmööbli parandus. Puhas nahkmööbel mitte ainult ei näe parem välja, vaid täidab ka oma funktsiooni olla mugav ja vastupidav.

Pakume puhastusteenust erinevatele nahkmaterjalidele:

 • Nappa-nahk
 • Aniliinnahk
 • Bycast ja PU-nahk
 • Seemisnahk
 • Semi-aniliinnahk
 • Nubuknahk
 • Antiiknahk
 • Kunstnahk

Hea teada! Õige hoolduse korral on naha eluiga kuni 4 korda pikem kui tekstiilil.

Naha parandus ja värvimine

Nahksisu on küll väga vastupidav, kuid ei ole kaitstud mehaaniliste mõjude eest, isegi kui seda pidevalt hooldada. Järjepidev puhastamine valede vahenditega, lõhub naha kaitsekihte ja seejärel värvikihte. Liiga tugevatoimeliste vahenditega puhastamise tagajärjel vähenevad ka naha elastsus ja siledus.

Kui nahkmööbel on vananenud ja pragunenud, tuleks teostada värvimine ehk nahkmööbli parandus. Naha värvimine või naha taastamine hõlmab endasti nahkpindade sügavpuhastust, vigastuste täitmist ja silumist. Seejärel värvimine ning lakkimine. Värv toonitakse täpselt mööblieseme originaalvärvi järgi.

Õige eeltöö puhul kestab taastatud nahk aastaid. Edasise nahahoolduse puhul peab alati veenduma, et kasutatakse õrnatoimelisi puhastusvahendeid. Kui värvitud pind hakkab kuluma, on taaskord võimalik teostada nahavärvi värskendamine, mille käigus värvitakse kulunud värvipinda (ilma pragude täitmiseta).

Nahkpindade pikaajalise püsivuse kõige tähtsam osa on nahahooldus. Pidev puhastamine ja kreemitamine tagab pehme ja niisutatud naha.

Parandame järgnevaid nahavigastusi:

 • Naha värvi kulumine
 • Lõhenenud nahk
 • Naha vananemine
 • Rasva- ja veeplekid
 • Kokkutõmbunud nahk
 • Pastaka ja värvi plekid
 • Naha hallitus
 • Rebendid ja augud nahas

NB! Naha hooldus aitab pikendada nahktoodete eluiga ning tõsta nende edasimüügiväärtust.

ANNA MÖÖBLILE
UUS ELU

Taastame, värvime ja puhastame sulle armsaks saanud nahkmööblit ja muid esemeid. Hooldatud nahkmööbel pakub silmailu sinu interjööris ning teenib sind pikki aastaid.

Tellin paranduse

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Spetsiaalsed nahale mõeldud puhastusvahendid suudavad edukalt eemaldada nii mustuse kui ebameeldivad lõhnad. Soovitame konsulteerida meie spetsialistidega, millise mustuse ja lõhnaga on tegemist ja millist lähenemist see vajab.

Nahkmööblit peab regulaarselt puhastama ning kreemitama. Spetsiaalsed kaitsekreemid kindlustavad naha elastuses, vastupidavuse ning puhtuse. Vajadusel saab teha diivanile värvivärskenduse.

See oleneb rebendi suurusest ja nahatüübist. Suurema rebendi puhul on vaja terve nahadetail välja vahetada. Kunstnahka ei saa enamasti parandada kuid saab katkise osa välja vahetada.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: