Nahkmööbli
puhastus

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

NAHKMÖÖBLI PUHASTAMINE

Nahkmööbli puhastamine on väga oluline, et kindlustada mööbli pikaajaline kestvus, hea välimus ja kasutusmugavus. Pragunenud ja kleepuv nahkmööbel on istudes väga ebameeldiv ning rikub suuresti ka interjööri üldmuljet.

Nahkmööbel korjab lisaks tolmule ja mustusele ka palju keharasvaosakesi. Mustus ja rasv ladestuvad naha pooridesse ning mida kauem on nahk puhastamata, seda halvemaks muutub naha seisukord. Puhastamata ja hooldamata nahk kaotab oma elastsuse ja muutub kõvaks. See tekitab omakorda naha pragunemist.

Koduses majapidamises olevat nahkmööblit on soovitatav puhastada vähemalt kaks korda aastas. Kui tegemist on suure kasutatavusega nahkmööbliga, näiteks restorani või hotelli mööbel, siis võiks hooldust teha tihemini – kui naha pind muutub läikivaks või on silmnähtavalt määrdunud, siis tuleks pinnad puhastada ja hooldada.

Nahkmööbli puhastamine ja hooldamine on oluline, et säiliks naha elastus, sest nii on nahk kasutusele vastupidavam. Puhas nahkmööbel mitte ainult ei näe parem välja, vaid täidab ka oma funktsiooni. Hooldatud ja tervel mööbli kasutamine on kordades mugavam kui katkisel.

Tähelepanu! Kui nahkmööblilt tõustes kleepub see naha külge, näitab see puhastamise vajadust.

SEEMISNAHAST DIIVANI PUHASTAMINE

Seemisnahast diivani puhastamine on oluline kuna tegemist on kalli ning kergelt määrduva materjaliga. Seemisnahk on väga luksuslik ja kvaliteetne nahk, kuid selle hea välimuse säilimiseks tuleb seda õrnalt ja tihedalt hooldada.

Seemisnaha puhastamiseks on vaja spetsiaalseid puhastusvahendeid ja teatavaid oskusi, seega ei ole soovitatav selliseid pindu iseseisvalt puhastada. Valed vahendid ja töövõtted võivad seemisnahka pöördumatult kahjustada ning kasu asemel saate hoopis kahju.

Tähtis! Ära kasuta tavalisi nahahooldustooteid seemisnahale ja nubukile, sest need võivad jätta nahale plekid.

KUNSTNAHAST MÖÖBLI PUHASTAMINE

Kunstnahast mööbli puhastamine ja hooldamine on sama tähtis kui naturaalse naha puhastamine, kuigi ekslikult arvatakse, et tehismaterjali hooldust tuleb teha minimaalselt.

Kunstnahast ehk dermatiinist mööbli puhastamisel ei piisa vaid niiske lapiga pühkimisest. Eriti võttes arvesse, et dermatiinmööbli kahjustusi on peaaegu võimatu parandada.

NB! Kunstnahk muutub ebapiisava hoolduse või temperatuuriga kokkupuute tagajärjel hapraks ja murdub.

NAHKMÖÖBLI HOOLDAMINE

Nahkmööbli hooldamine ei tähenda ainult selle puhastamist. Kui nahk puhastatakse, siis on nahapoorid avatud, mis tähendab, et see on avatud ka mustusele ja niiskusele. Selle tõttu on oluline pärast puhastust katta nahk kaitsekreemiga.

Nahkmööbli hooldusvahendeid tuleb valida vastavalt nahatüübile.

Värvitud siledapinnalist nahka peab piisavalt niisutama, et see säilitaks oma elastsust.

Avatud pooriga nahale (aniliinnahk, nubuk, seemisnahk) on vaja vahendeid, mis kaitsevad mustuse sööbimise ja imendumise eest. Värvimata ja avatud pooridega nahad on naturaalse ja pehme pinnaga kuid samas ka eriti vastuvõtlikud mustusele.

Kunstnaha puhul on oluline kaitsta seda mustuse eest, eriti heleda värvi puhul. Heledast kunstnahast on sissesööbinud mustust pea võimatu eemaldada.

Nahkmööblile pika eluea andmiseks, peab seda regulaarselt hooldama. Igale nahatüübile on spetsiaalsed hooldusvahendid, mis niisutavad ja kaitsevad nahka mustuse eest. Hooldusvahendite valimisel on eriti oluline jälgida, et kasutatakse nahatüübile sobivaid vahendeid.

Hea teada! Õige hoolduse korral on naha eluiga kuni 4 korda pikem kui tekstiilil.

Tellin puhastuse

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: