Parketi
parandus

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

PARKETI PARANDAMINE

Parketi parandamine algab alati materjali ja pinnatöötluse kindlakstegemisest. Parketti valmistatakse natuaarlsest puidust, laminaadist, PVC-st, korgist jne. Materjalde valik on suur ja lai, kuid vigastusi tekib igat tüüpi pindadele. Parkettpõrandate puhul on vigastuste kõrvaldamine tihti väga suur ettevõtmine. Kui vigastus tekib toa keskel olevale pinnale, siis tihti eeldatakse, et tuleb üles võtta kogu põrand. Õnneks on välja töötatud tehnoloogiad, mis võimaldavad kõiksugu vigastusi kas täielikult parandada, või oluliselt vähem nähtavaks teha.

Naturaalsest puidust parkett on pehmema struktuuriga ning vajab tihemat hooldust kui laminaat. Samas on puit massiivsem ja vastupidavam löökidele, kuna ei purune, vaid muljub. Laminaat on õhuke ja võib ekstreemsete löökide korral puruneda.

TÄKKED JA KRIIMUD

Täkked ja kriimud tekivad enamasti teravate ja raskete asjade pillamisel põrandale ning mööbli liigutamisest, kui pole paigaldatud kaitsvaid kleepse. Ühtlasi on sellised vigastused kõige rohkem esinevad.

Sõltuvalt põranda materjalist, on vigastuste suurus erinev. Puitparkett, nagu eelpool mainitud, on pehmem, seega asjade pillamisel põrandale, tekivad kindlasti ka täkked. Laminaat on tugevam ja mõnevõrra vastupidavam löökidele, kui puit.

Parketi parandamine, kui on tekkinud täkked ja kriimud, teostatakse spetsiaalse kõvavahaga, mida on saadaval erinevates värvipalettides. Vaha sulatatakse, täidetakse täkked ning üleliigne vahakiht eemaldatakse. Vajadusel lisatakse veel ka teist värvi vaha, et saavutada puidule omane värvistruktuur. Seejärel lihvitakse pind ja kaetakse parandatud koht lakiga. Naturaalse parketi puhul vajab pind viimasena ka õlitamist.

Kui parketile on tekkinud üksikud kriimud või laiem kriimustatud ala, siis neid on eriti raske kaotada. Eriti kui parketil olev puidu tekstuur on erivärviline. Näiteks laminaat-parketile on muster peale trükitud. Seda pole võimalik 100% originaalselt käsitsi järgi joonistada.

NB! Parketivigastused võivad aja jooksul, kokkupuutes vee ja niiskusega, tasapinnast kõrgemaks paisuda. Seega on oluline parandada need esimesel võimalusel!

 

MULJUMISED 

Muljumised parketil on kahjustused, mis tekivad surve või löökide tagajärjel. Mõlgid ja deformatsioonid mõjutavad parketi väljanägemist ning kasutusmugavust, seega võib vajalik olla professionaalne parketi parandus või hoopis parketi väljavahetamine.

Laminaatparkett on kaetud kulumiskindla laminaadikihiga, mis muudab selle vastupidavamaks, kui pehme puitmaterjal. Küll aga võivad tugevad löögid laminaadi ära muljuda, halvemal juhul purustada.

Sarnaselt täkete ja kriimudega, täidetakse muljutud koht vahaga, seejärel lihvitakse ning kaetakse lakiga. Erinevus seisneb selles, et pind on vaid muljutud, mitte katki. See võimaldab täita muljutud koht läbipaistva vahaga ning värvide sobitamine puidustruktuuri taastamiseks ei ole vajalik.

Tasub teada! Kõiki muljutud jälgi ja vigastus ei ole võimalik täielikult ära kaotada.  

PLEKID

Plekid tekivad parketile erinevate vedelikega kokkupuutel, mis tekitavad värvimuutusi ning jätavad pinnale jäljed.

Toome välja enamlevinud plekid:

Veepõhised plekid: Ilmnevad parketile tumedate laikude või ringidena, põhjuseks – vedelik satub parketile ja imendub puidukihtidesse.

Õlipõhised plekid: Õliplekid võivad olla heledamad või tumedamad laigud, mis tekivad, kui õline aine (nt toiduõli) satub parketi pinnale pikemaks ajaks.

Korkparketi puhul tuleb olla eriti tähelepanelik, sest vedelikud (nt kohvi, vein, õli jms) imenduvad kiiresti ning tekivad sissesööbinud plekid, mille eemaldamine on raske.

Vastavalt parketimaterjalile ja plekkide iseloomule, kasutatakse plekkide eemaldamiseks erineva tugevusega puhastusvahendeid ja meetodeid.

Tähtis! Ärge kasutage plekkide eemaldamiseks lahusteid sisaldavaid vahendeid, vaid pigem vee baasil puhastusvahendeid.

HALLITUS

Hallitus tekib puitpindadele niiskuse tagajärjel, näiteks pikalt kütmata olnud niisked ruumid. Selleks, et hallitanud puitu ei peaks välja vahetama, võib proovida ka hallituse eemaldamist.

Hallituse eemaldamiseks kaetakse pinnad spetsiaalse puhastusvahendiga, lastakse sellel mõjuda ning seejärel hõõrutakse hallitus harjaga maha.

NB! Kui hallitus on puitu tugevalt sisse sööbinud, ei pruugi selle puhastamine olla täielikult võimalik.

UUS HINGAMINE
SINU INTERJÖÖRIS

Ära lase vigastatud puitpindadel oma kodu üldmuljet rikkuda. Professionaalne parandusteenus loob kodule väärtust ning annab uue hingamise.

Tellin paranduse

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

See oleneb suuresti vigastuse suurusest ja hulgast. Ühe väikse vigastuse parandamist saab ilmselt mõõta minutites.

Näiteks puitparketti, millel on kriimustused terve parketi ulatuses, oleks mõistlik taastada pinna üleni lihvimisega ning uuesti viimistledes (lakk, õli).

Sellisel juhul tasub kutsuda meie spetsialist, kes saab kohapeal materjali tuvastada ning vastavalt sellele ka parandustöö teostada.

Jah. Kuid peab vältima lahusteid või piiritust sisaldavaid puhastusvahendeid. Iga paranduskoht või joonistatud muster kaetakse kaitselakiga.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: