Puitparketi
parandamine

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

PUITPARKETI PARANDAMINE

Puitparketi parandamine võib tunduda väga suure ettevõtmisena – selleks, et likvideerida toa keskel olevad vigastused, peab üles võtma kogu põranda. Tänu spetsiaalselt välja töötatud parkettpõranda parandustehnoloogiale, on võimalik vigastusi parandada või peaaegu nähtamatuks muuta, ilma põrandat üles võtmata.

TÄKKED JA KRIIMUD

Täkked ja kriimud ning muud vigastused tekivad enamasti raskete või teravate asjade pillamisel põrandale ning mööbli liigutamisest, kui pole paigaldatud kaitsvaid kleepse. Taolised parketivigastused on kodumajapidamistes üsna levinud.

puitparketi täkke

Puitparkett on omadustelt pehme, seega asjade pillamisel põrandale, tekivad sellest kindlasti ka jäljed. Taoliste olmevigastuste eemaldamiseks, nagu täkked ja kriimud, kasutatakse spetsiaalset kõvavaha, mida on saadaval erinevates värvipalettides, et sobituda parketivärvide ja -mustritega. Vaha sulatatakse, täidetakse täkked ning üleliigne vahakiht eemaldatakse. Vajadusel lisatakse veel ka teist värvi vaha, et kujundada puidule omane värvistruktuur. Seejärel lihvitakse pind ja kaetakse parandatud koht lakiga.

NB! Parketivigastused võivad aja jooksul, kokkupuutes vee ja niiskusega, tasapinnast kõrgemaks paisuda. Seega on oluline parandada need esimesel võimalusel!

MULJUMISED

Muljumised parketil on kahjustused, mis tekivad surve või löökide tagajärjel. Mõlgid ja deformatsioonid mõjutavad parketi väljanägemist ning kasutusmugavust. Puitpõranda parandamine on hea alternatiiv põranda väljavahetamisele.

puitparketi muljumised

Naturaalsest puidust parkett on pehmema struktuuriga ning vajab tihemat hooldust kui laminaat. Samas on puit massiivsem ja vastupidavam löökidele, kuna ei purune, vaid muljub. Muljutud parketi parandamine teostatakse sarnaselt täkete ja kriimude eemaldamisega. Esmalt täidetakse muljutud koht vahaga, seejärel eemaldatakse üleliigne vahakiht ning kõige viimasena kaetakse parandatud koht lakiga. Kui puit ei lähe muljumisel katki, täidetakse see läbipaistva vahaga ning värvide sobitamine puidustruktuuri taastamiseks ei ole vajalik.

Tasub teada! Kõiki muljutud jälgi ja vigastus ei ole võimalik täielikult ära kaotada.

PLEKID

Plekid tekivad parketile erinevate vedelikega kokkupuutel, mis tekitavad värvimuutusi ning jätavad pinnale jäljed.

Puitparketi plekid

Toome välja enamlevinud plekid:
Veepõhised plekid: Ilmnevad parketile tumedate laikude või ringidena, põhjuseks – vedelik satub parketile ja imendub puidukihtidesse.
Õlipõhised plekid: Õliplekid võivad olla heledamad või tumedamad laigud, mis tekivad, kui õline aine (nt toiduõli) satub parketi pinnale pikemaks ajaks.

Vastavalt parketimaterjalile ja plekkide iseloomule, kasutatakse plekkide eemaldamiseks erineva tugevusega puhastusvahendeid ja meetodeid.

Tähtis! Ärge kasutage plekkide eemaldamiseks lahusteid sisaldavaid vahendeid, vaid pigem vee baasil puhastusvahendeid.

UUS HINGAMINE
SINU INTERJÖÖRIS

Ära lase vigastatud puitpindadel oma kodu üldmuljet rikkuda. Professionaalne parandusteenus loob kodule väärtust ning annab uue hingamise.

Tellin paranduse

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

See oleneb suuresti vigastuse suurusest ja hulgast. Ühe väikse vigastuse parandamist saab ilmselt mõõta minutites.

Näiteks puitparketti, millel on kriimustused terve parketi ulatuses, oleks mõistlik taastada pinna üleni lihvimisega ning uuesti viimistledes (lakk, õli).

Sellisel juhul tasub kutsuda meie spetsialist, kes saab kohapeal materjali tuvastada ning vastavalt sellele ka parandustöö teostada.

Jah. Kuid peab vältima lahusteid või piiritust sisaldavaid puhastusvahendeid. Iga paranduskoht või joonistatud muster kaetakse kaitselakiga.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: