Auto kiletamine kaitsekilega


PPF (Paint Protection Film) kiletamine on auto värvikaitse meetod, kus spetsiaalne kile kantakse auto välispinnale, et kaitsta seda kivide, putukate ja muude väliskahjustuste eest. Autokere ja muude detailide kaitsmine PPF kilega on viimasel ajal saanud väga populaarseks. Kiletamine on kõige efektiivsem kaitsemeetod, kuna kile paksus on vähemalt 180 mk. Teine kõige olulisem kile omadus on isetaastuv efekt, mis leiab aset mõne aja pärast peale päikese või kuumusega mõjutamist.

Olenevalt sõiduki kasutusintensiivsusest võib keret kaitsta kas üleni või ainult osaliselt. Täielik kaitse on efektiivsem, ent ühtlasi suhteliselt kulukas. Seetõttu võib valida kaitsekilega katmiseks välja üksnes need osad, mis jäävad kõige enam avatuks mehaanilistele vigastustele (eesmine põrkeraud, kapott, katus ja esitiivad).

Kui soovite täkete või kriimustuste eest kaitsta auto kere kindlaid piirkondi, võib kilega katta detaile ka osaliselt. Soovitatav on katta PPF-kaitsekilega sellised piirkonnad nagu esituled, uste kroomitud osad, lävepakkude siseservad, uksekäepidemete ümbrus.

Juhime tähelepanu, et väiksemate avariide korral, kus tekivad ainult kriimud, kaitsekile olemasolul ei ole enamjaolt vaja detaili värvida.

Kaitsekile eelised

  • Kriimustuste iseparanemise omadus (PPF-kaitsekilel).
  • Värv ei saa peaaegu üldse kahjustada, mistõttu ei teki ka roostet.
  • Kilet on lihtne uuendada.
  • Alati suurepärane väljanägemine. Võtmesõna on „alati“!
  • Kilet saab piiramatu arv kordi poleerida.
  • Polüuretaan kile suudab hajutada või täielikult summutada löögijõudu, mistõttu ei saa värvkate sellele paiskuva killustiku või kruusa tõttu, aga ka väiksemate liiklusõnnetuste korral peaaegu üldse kahjustada.

NB! Kile võib lasta lisaks katta keraamilise komposiit kaitsekihiga. Keraamiline kaitsekiht annab maksimaalse veehülgavuse (isepuhastuvuse)

Keda huvitab milliste detailide on olemas shabloonid siis saab vaata SIIN.

PÖÖRAME TÄHELEPANU!

Ideaalseim aeg detailide kaitsekilega katmiseks on siis, kui pindadel pole väiksemaid kahjustusi. Ideaalne uutele autodele või värvitud, kuid paari nädala pärast peale värvimist.
HINNAPÄRING

  • Detailide kiletamise kestus on 1 tund kuni mitu päeva ja sõltub osade arvust.
  • Kere kaitsmiseks kasutame ainult tuntud tootjate kilet nagu Xpel, Stek, UPPF ja CarPro Immortal.
  • Võime paigaldada nii läikivat kui ka matti kaitsekilet. Samuti on saadaval hüdrofoobse lakiga kile.