Mootorratta
välihooldus

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

Motorratta pesu

Mootorratta pesu tagab kena välimuse, puhtuse ning seeläbi ka töökindluse. Korralise puhastamisega saate kindel olla, et kroompindadele ja läikivatele summutidetailidele ei ladestu ega kõrbe kinni mustus. Hooldatud ratas on ilus ning liiklemiseks turvaline ja tagab kindlustunde ka kõige põnevamateks motoseiklusteks.

Spetsiaalsed pesuvahendid, õiged pesemismeetodid ja head kaitsevahad tagavad mootorratta värvile püsiva kaitse tee peal oleva mustuse, putukate, saaste, pigi ning puuvaigu eest. Lisaks annavad ka värvile sära. Kui kasutate või pargite oma mootorratast piirkondades, kus on soolane õhk, näiteks elate või reisite mere ääres või kasutate oma sõiduvahendit talvel, on ekstra puhastus ja korrosioonikaitse hädavajalik. Jättes pesemata ja sooladega kaetud mootorratta seisma, reageerivad soolad õhuga ning tekib väga kiire ja tugev korrosioon, eriti kui parkida mootorrattaid lahtistes parklates ja katete all.

Tähelepanu! Ilmastikutingimused mõjuvad teie mootorrattale laastavalt ning sellest hoidumiseks soovitame kasutada professionaalset puhastus- ja hooldusteenust.

Motorratta poleerimine

Mootorratta poleerimine on üks efektiivsemaid meetodeid, mis aitab mootorratast hoida puhtana ja korras, kaitstes värvkatet kokkupuutel poriga, happevihmade mõju eest, tolmu ja liiva abrasiivse mõju eest ning soolade eest teedel.

 • Kaitsepoleerimine – soovitame sõiduvahendi kaitsmiseks keskkonna kahjustavate mõjude eest. Poleerimisel kasutatakse poleerimismasinat, mis võimaldab poleerimise teel kanda värvkatte pinnale ühtlase kihi kaitsevaha.
 • Abrasiivpoleerimine – soovitame, kui mootorratta värvkate on kaotanud esialgse läike ja on kaetud niinimetatud ämblikuvõrguga ning kriimustustega.

Enim kriimustatud alad on kütsepaagi küljed. Suurem osa kriimudest on enamasti eemaldatavad.

Motorratta vahatamine

Mootoratta vahatamine pärast pesemist annab kaitsva efekti, sest pesu üksi seda ei saavuta. Pesushampoonid küll sisaldavad teataval määral kaitsevahasid, kuid need ei ole hea püsivusega ja annavad lühiajalise kaitse. Soovituslik on mootorratast vahatada enne igat hooaega või siis hooaja lõpus.

Meie valikus on nii lühema kestvusega karnaubavahad, kui ka sünteetilised püsivahad ja nanokatted. Kõikide vahade püsivus ja keemiakindlus on erinev. Kõige püsivam ja tugevam kaitse on keraamiline kaitsekiht, keraamika paigaldus eeldab põhjalikku mootorrata pesu ja poleerimist. Poleerimise teel eemaldatakse värvil olevad kriimustused ja saadakse ideaalselt sile ja puhas pind, mis võimaldab keraamikal nakkuda.

Ennetavalt on võimalik mootorratas PPF kaitsekilega katta. Kile tekitab füüsilise barjääri väliskeskkonna ja mootorratta värvi vahele ning kaitseb seda vigastuste eest. PPF kaitsekilel isetaastuv pind, mis tähendab, et kõik kilele tekkivad kriimustused paranevad soojuse mõjul ära.

Hea teada! Keraamiline kaitse püsib mootorratta pinnal aastaid!

Müügieelne ettevalmistus

Müügieelne ettevalmistus on äärmiselt vajalik kui soovite oma mootorratta müügist võimalikult suure kasumi teenida. Selle teenuse eesmärk on mootorratta põhjalik puhastus ning pisivigade likvideerimine (kriimud jms), et teie sõiduk tuleks teiste müügiobjektide seast esile ning oleks võimalikult atraktiivse välimusega.

Müügieelse ettevalmistuse pakett sisaldab:

 • Mootorratta pesu
 • Pigieemaldust
 • Velgede happepesu
 • Mootoripesu
 • Poleerimine (läigestamine)
 • Vahatamine
 • Plastik- ja kummipindade töötlus

Infoks! Müügieelne ettevalmistus tagab müügiobjektile rohem tähelepanu ning suurema kasumi.

Nahkpindade hooldus ja puhastus

Naha puhastamine

Mootorratta nahkpinnad määrduvad kasutuse käigus ning vajavad vajavad samuti pesu ja kaitset nagu ka muud pinnad. Määrdunud nahka tuleb vastavalt määrdumise astmele ja mustuse liigile puhastada spetsiaalsete vahenditega – Soft või Strong Leather puhastusainega.

Puhastamisel eemaldatakse naha pooride sisse kogunenud mustus. Kangetoimeline puhastusvahend valitakse juhul kui tegemist on selgelt tugeva määrdumisega ja pehmetoimeline puhastusvahend juhul kui tegemist on vähese ja kergesti eemaldatava mustusega. Kui mustus on kogunenud nahaprao põhja, tuleb lisaks puhastusainele kasutada ka meie nahapuhastusharja.

Naha hooldus

Peale puhastamist vajavad nahkpinnad niisutamist ja kaitset. Nahk töödeldakse rasva sisaldava ainega, kuna aja jooksul nahk kuivab ja muutub jäigaks.

Kõik tootevalikus olevad nahakreemid on niisutava toimega. Vanemat nahka peab vastavalt kasutusastmele iga 3 kuni 6 kuu järel töötlema Leather Protector vahendiga. Tegemist on UV-filtrit ja parkaineid sisaldava hoolduspiimaga. Leather Protectoriga hooldatud nahk on pehme ja sametine ning selles sisalduvad antioksüdandid peatavad naha lagunemisprotsessi. Toote regulaarne kasutamine aitab nahkeseme kasutusiga oluliselt pikendada.

Tähtis! Oluline on teostada hooldust pigeb regulaarselt ja õrnatoimeliste vahenditega. Pikalt hooldamata
nahka peab liigselt harjama, mis võib lõppeda nahkpindade kahjustamisega.

Motorratta klaaspindade kaitse

Mootoratta klaaspindade kaitse on pesuprotseduuride kõrval samuti väga oluline. Klaaspindade kaitse annab klaasidele vetthülgava toime, mis tähendab, et veepiisad moodustuvad mullideks ja eemalduvad klaasilt tuule mõjul parandades oluliselt nähtavust.

Klaasitöötlus sisaldab:

 • Klaaspindade puhastamist
 • Klaaside töötlemist vetthülgava ainega
 • Lisateenusena pakume ka klaaside kaitsekilega katmist, mis aitab säilitada klaasi selget läbipaistvust kuna kaitseb kriimude ja pisivigastuste eest.

Hea teada! Klaasitöötlust saab teostada ka mootorratta kiivri visiirklaasile!

Motorratta tulede kaitse

Mootorratta tulede kaitse eesmärk on tagada sõidu ajal maksimaalselt valgustavad tuled ja seeläbi mugav ja turvaline sõit. Töödeldud ja kaitstud tuled valgustavad hästi teed ning nende puhastamine on oluliselt lihtsam.

Esituled puutuvad kokku pideva UV kiirgusega, sellele lisaks kivitäkked ja pidevad putukate jäägid. Kõige selle tulemusel saab tulede kaitselakk kahjustada, muutudes tuhmiks ja kollakaks. Seetõttu väheneb tulede valguse läbilaskvus.

Tulede eluea pikendamiseks on järgnevad variandid :

 • Tulede vahatamine
 • Tulede töötlemine spetsiaalse nanokaitsega
 • Tulede plastikpinna taastamine
 • Tulede kiletamine PPF kaitsekilega.

Töödeldud ja kaitstud tuled valgustavad hästi teed, ning nende puhastamine on oluliselt lihtsam. 

Hea teada! Kõige püsivama kaitse annab PPF kaitsekile, millel on isetaastuv pind ja säilib seeõttu kauem
uueväärsena. Kilede garantii on 5-10 a.

HOOLDATUD MOOTORRATAS
SÕIDAB
MURETULT JA MUGAVALT

Professionaalselt hooldatud mootorratas on töökindel ja püüab pilke. Hoolitse selle eest, nagu hoolitsed oma auto eest!

Broneeri aeg

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Mootoratta pesu sisaldab kõikide võimalike pindade puhastamist, ka mootori puhastamist. Tuleks arvestada, et alati ei õnnesti raskesti ligipääsetavaid kohti täielikult puhastada.

Teostame mootorratta pesu alati ettevaatlikult ja proovime elektrilisi osasid mitte liigselt märjaks teha. Kuna mootorrattad on mõeldud kasutamiseks kõikidel tingimustel, siis ei tohiks veega kokkupuude neid rikkuda. Samas on juhtunud, et erinevad elektrisüsteemi osad on aja jooksul oma hermeetilisuse kaotanud ja ei ole enam veekindlad - sellisel juhul on ka risk, et pärast pesu tekib tõrkeid.

Jah, kui on olemas survepesur ja õige pesukeemia, siis ei tohiks kodustes tingimustes pesu suuri probleeme valmistada. Arvestama peab vaid sellega, et kroompinnad on pesukeemia suhtes väga tundlikud, samuti ei tohiks pesta otse sõidust tulnud kuuma mootorratast.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: