Rattakoopad ja
pakiruum

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

Rattakoopad

Rattakoopad ja pakiruum on autos põhilised madalsagedusliku müra allikad. Müra tekib liikumise ajal, rataste kokkupuutel teekatte, liiva ja veega – vastu logareid lendavad kivid jms. Rattakoobaste piirkonnas on plekk üsna õhuke ja enamasti puudub seal tehases paigaldatud mürasummutus. Seetõttu satub mis tahes heli ja vibratsioon hõlpsasti salongi.

rattakoopad ja pakiruum

Arvestades teede seisundit, võib pidev müra olla väsitav nii juhile kui ka sõitjatele. Sõidumüra vähendamine on teenus, mille käigus kaetakse logarite sisemised pinnad ja rattakoopad vibratsioone ja müra isoleerivate ning summutavate mattidega:

 • Esimese etapina demonteeritakse rattad ning puhastatakse kõik pinnad hoolikalt mustusest.
 • Rattakoopad kuivatatatakse spetsiaalse soojapuhuriga ja rasvatustatakse metallpinnad.
 • Seejärel paigaldatakse müra ja helisid isoleerivad spetsiaalsed matid.
 • Järgmise etapina töödeldakse ka logareid (kui need on olemas ega ole valmistatud kangast).
 • Logarite ettevalmistus käib sarnaselt rattakoobastega. Kõigepealt puhastatakse logarid mustusest, seejärel kuivatatakse ja siis rasvatustatakse.
 • Vibratsioonineeldekiht paigaldatakse logaritele kogu ulatuses – see aitab summutada helisid ja välismõjude toimel tekkiva vibratsiooni ülekandumist salongi.
 • Viimasena paigaldatakse tagasi kõik demonteeritud osad.

Rattakoobaste ja logarite töötlemine vähendab oluliselt rehvide tekitatud sõidumüra (sõidumüra vähendamine) ning kivide lendamisest tekkinud helisid.

Infoks! Müraisolatsiooni pakett: Sõidumüra vähendamine – töötlus kestab ligikaudu 3 tundi.

 Pakiruum

Rattakoopad ja pakiruum – pakiruumi kaudu jõuab salongi erisuguse iseloomuga müra: rehvide undamine (eriti talverehvidel), kivikeste, vee ja liiva kokkupuude tagatiibade ja rattakoobastega, samuti väljalasketorustiku müra jne. Lisaks võimendab helisid ka varuratta süvend. Autos sõitmine võib kõikide nende tegurite esinemisel olla äärmiselt mürarikas ja ebamugav. Välismüra läbitungivuse vähendamiseks (sõidumüra vähendamine) ja helisüsteemi kõlapildi parandamiseks, on hea lahendus mürasummutus.

Pakiruumi müraisolatsiooni paigaldamine on aktuaalne enamasti väikebusside, maasturite ja universaalkerega sõidukite puhul. Seda seetõttu, et avatud salongiga sõidukite sõitjateruumi kostuvad auto tagaosas tekkivad helid ja tagarataste tekitatud helid paremini.

mürasummutus

 • Pakiruumi mürasummutus (sõidumüra vähendamine) algab põhjamattide ja külgmiste kattepaneelide eemaldamisega.
 • Seejärel pindade ettevalmistus ehk puhastamine ja rasvatustamine.
 • Müraisolatsiooni paigaldamisega alustatakse kõige vibratsioonirohkemast piirkonnast – tagumised rattakoopad. Sinna paigaldatakse maksimaalse paksusega vibratsioonineeldematerjali kiht.
 • Järgmisena liimitakse vibratsioonineeldematerjal pakiruumi põhjale ja autokere tagatiibadele.
 • Pakiruumi müraisolatsiooni paigaldamine kestab ligikaudu 4 tundi.
 • Pärast sõiduki kokku monteerimist, on võimalik teostada ka salongi põhjalik puhastamine.

Heliisolatsiooni paigaldamisel kasutame kvaliteetseid Comfortmats tooteid.

Teenuse (salongi heliisolatsioon) tulemusel muutub sõitjateruum oluliselt vaiksemaks: salongi ei kostu enam sõidumüra ja kivide löögid. Samuti muutuvad löökaukude tekitatud paugud märgatavalt pehmemaks.

Infoks! Mürasummutusmatid aitava kaasa ka temperatuuri ühtlasemale hoidmisele autos ning pagasiruumi uks sulgub vaiksemalt.

MÜRARIKAS SÕIT
ON MINEVIK

Vii oma sõidumugavus uuele tasemele öeldes „JAH“ müravabale autosõidule! Spetsiaalsed heliisolatsioonimatid vähendavad välismüra tungimist autosse ning parandavad auto helisüsteemi kvaliteeti.

Palju maksab?

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Paigaldusaeg sõltub mahust, kas heliisolatsioon paigadatakse ühele või mitmele piirkonnale. Keskmine ajakulu on mõnest tunnist kuni terve päevani.

Mõju kaalule ja kütusesäästlikkusele on minimaalne. Tavaliselt kaalub vaiksem ja mugavam sõit üles võimaliku kaalutõusu.

Ei, helisid ja müra isoleerivaid matte saab paigaldada kõikidele autodele. Seda saab kohandada vastavalt teie auto margile ja mudelile.

Mürasummutus vähendab oluliselt tee müra, kuid ei kõrvalda seda täielikult. Eesmärk on luua vaiksem ja mugavam sõidukeskkond.

Enamikul juhtudel ei tohiks korralikult paigaldatud mürasummutus tühistada auto garantiid. Siiski on soovitatav kontrollida auto tootja või müügiesinduse poliitikat seoses järelturu muudatustega.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: