Auto
käsipesu

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

Käsipesu

Auto käsipesu tundub esmapilgul olevat lihtne protsess, mida igaüks võiks kodus teha. Kuid kui ei olda kursis kõikide autopesu nüanssidega, soovitame auto käsipesu usaldada professionaalidele. Autodele ladestub mitmesugust mustust ning pesuvõimalusi on erinevaid. Teostatakse nii šampoonipesu, pigipesu, oksiidipesu kui ka IronX pesu – lendmetalli eemaldamine. Erinevat tüüpi mustuse puhul, tuleb kasutada õigeid leotusvahendeid ja pesuvõtteid.

Auto käsipesu švammi ja pesuvahendiga – veega loputamist alustada ülevalt, et abrasiivne mustus (liiv) autolt maha uhtuda. Enne švammiga pesemist peab auto olema liivast puhas, sest vastasel korral hõõrub švamm liiva vastu auto lakki ning tekitab kriimustusi. Kriimustatud pinna saab uuesti ilusaks ainult poleerimise teel.

autopesu

Kasutades leotusainet, tuleb veesurve suunata hoopis altpoolt üles, et uhtuda mustus autolt maha. Antud meetod tagab ka leotusainete parima võimaliku toime.

Pesuvahend tuleb valida olenevalt laki tundlikkusest ja lakikaitse tüübist (vaha või keraamika). Tundlikele tumedatele lakkidele sobivad pehmed looduslikust materjalist või kunstmaterjalist švammid. Heledatele, vähem tundlikele lakkidele, sobib ka tavaline autošvamm. Laki külge jäänud mustuse, nagu putukad või puuvaik, tuleb lahustada leotusainetega ja maha pesta mikrokiudlapiga. Pigipesu ja IronX pesu saab alustada pärast pori, liiva ja ülejäänud abrasiivse mustuse eemaldamist.

Nõuanne: Tugevad pesuvahendid ja isegi pehme lapiga hõõrumine võivad autovaha maha kulutada.

PIGIPESU

Pigitäpid on auto kerele, ustevahedesse, rattakoobastesse ja velgedele ladestuvad musta värvi täpikesed. Heledat värvi auto pealt on nad hästi tuvastatavad juba visuaalsel vaatlemisel. Tumedat värvi autode puhul tunneb neid hästi käega üle pinna tõmmates. Puhta auto pind peab olema üldiselt täiesti sile, kuid pikka aega pesemata autode pind muutub karedaks – need on pigiplekid!

pigipesu, pigieemaldus

Üldiselt on tekkinud arusaam, et pigiplekid on pigem suvine probleem, kuna sooja mõjul hakkab asfalt sulama, ning pigi kandub auto kerele. Tegelikult on pigipesu talvisel perioodil kordades vajalikum. Teedele puistatud soola ja teeholdusvahendite mõjul muutub pigi kleepuvaks. Pigiosakesed lendlevad üle kogu auto kere ning kleepuvad pinnale.

Kindlasti ei tohiks pigi auto pealt maha hõõrdua, kuna see jätab auto pinnale nähtavad jäljed. Selle jaoks on välja tõõtatud spetsiaalsed pigipesu vahendid. Lisaks on talvel tähtis IronX pesu, mis eemaldab sõiduki pinnale jäänud lendmetalli, naastude tükid ja piduritolmu.

PUTUKATE EEMALDUS

Putukate eemaldus on väga aktuaalne suvisel hooajal. Linnasõitudel seda ei kohta, kuid alati pärast maanteesõitu on auto esiosa kaetud putukate ja nendest järgi jääva kleepuva vedelikuga. Tavaline auto käsipesu on õrnatoimeline ja putukate eemaldus on suhteliselt võimatu, tugevamad plekid jäävad püsima.

Putukate eemalduseks on oluline eel-leotus spetsiaalsete vahenditega. Leotamine lahustab tugevaid ja kleepuvaid putukajälgi ning muudab need paremini pestavaks.

Viimases etapis võib allesjäänud jälgi ka õrna mikrokiudlapiga hõõruda. Seda tehes, tuleb kindlasti veenduda, et tegemist on pehme ja selleks ette nähtud lapiga, et ei kriimustaks auto pinda.

Putukate eemalduse lihtsustamiseks, võiks kasutada ka vahatamist. Autovaha muudab auto pinna mustusttõrjuvaks ja libedaks, mistõttu ei sööbi putukad nii tugevalt kinni ning pesemine on oluliselt lihtsam.

Nõuanne: Mida kiiremini pärast maanteesõitu autot pestakse, seda paremini on putukaplekid eemaldatavad.

LENDROOSTE PESU

Lendrooste pesu ehk IronX pesu on vajalik teostada siis, kui auto kerepinnale on tekkinud oranžid väikesed täpid. Antud täppide puhul ei ole ilmtingimata tegemist rooste algetega vaid pigem lendroostega – piduritolm, naastude osakesed jms.

lendrooste eemaldus

Lendrooste tekib auto kasutuse käigus, kui metallist mikroosakesed lendlevad auto pinnale ning ladestuvad värvikihile ja plastikosadele. Sellist metallitolmu esineb auto ümber pidevalt. Metallitolm tekib piduriklotside, -ketaste ja naastrehvide kulumisel.

Auto pinnale ladestuvad metallosakesed hakkavad ajapikku vee ning soolade mõjul reageerima ehk roostetama. Sellest ka oranžide täppide efekt auto pinnal. Lendrooste tekib ajapikku, kuid vajab siiski eemaldamist, et vältida selle ulatuslikku kogunemist autole.

Lendrooste pesuks (oksiidipesu) on efektiivseim vahend IronX. Spetsiaalne Iron-X keemia lahustab metallipuru, muutes selle lillaks ning mahapestavaks.

Soovitus: Iron-X autopesu on soovitatav teostada enne vahatamist, nanokaitse või keraamilise kerekaitse paigaldamist. Pealispinna ideaalne puhtus aitab kaasa kvaliteetsele kerekaitse paigaldamisele ja selle püsivusele.

PUUVAIGU EEMALDUS

Puuvaigu eemaldus võib olla küllaltki raske, kuna vaik on ülikleepuva konsistentsiga ning ajapikku kivistub pinnale. Kasutades õigeid vahendeid ja meetodeid, on see siiski võimalik.

Puuvaigu eemalduseks tuleb plekkidele spetsiaalset leotusvahendit pritsida, mis lahustaks vaiku ning muudaks selle pestavaks. Vahendit katsetatakse eelnevalt kõrvalisel ja väiksel pinnal, et hinnata selle sobivust ning mõju autovärvile. Parim valik erisuguste plekkide eemaldamiseks, on auto käsipesu, pigipesu või IronX pesu.

Mitte mingil juhul ei tohi vaiguplekke küüne või muu terava esemega kraapima hakata, sest kraapimine kahjustab autovärvi.

Tähtis! Puuvaigu eemalduseks tuleb kasutada spetsiaalseid vahendeid. Valed vahendid ei pruugi vaiku eemaldada ning liiga kanged lahused võivad auto värvipinda kahjustada.

MOOTORIPESU

Mootoripesu ja selle vajadus tekitab alati palju küsimusi – kuidas seda teha, kas seda on vaja, miks seda on vaja? Osa inimesi on arvamusel, et mootoripesu on vajalik ning teine osa inimesi on veendunud, et see on ohtlik ja selleks puudub vajadus.

Meie professionaalne arvamus on, et mootoripesu võib olla kahjulik, kui seda valesti teostatakse. Kui kliendil on soov mootor ära puhastada, siis on abiks meie 15-aastane kogemus autopesu ja -iluhoolduse valdkonnas, et minimeerida mootoripesuga seonduvaid ohte.

mootoripesu

Meie spetsialistid puhastavad teie sõiduki mootori tolmust, mudast ja õlijälgedest võimalikult ettevaatlikult ja seda kahjustamata. Pärast puhastamist hoitakse autot soojas ruumis, et elektroonika ja mootoriruumi osad saaks korralikult ära kuivada.

Oluline! Mootoripesu tuleks teostada soojas ja kuivas ruumis, et mootori komponendid saaksid korralikult kuivada!

LASE OMA AUTOL
SÄRAV OLLA

Professionaalne autopesu eemaldab ka tugevaima mustuse ja plekid. Usalda auto asjatundjatele ja naudi parimat kvaliteeti stressivabalt.

Aja broneerimine

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Sõltuvalt aastaajast. Suvisel hooajal, kuivema ja soojema ilmaga, piisab pesust 2 nädala tagant. Talvisel perioodil, kui kasutatakse jäätõrjevahendeid, tuleks autot pesta mitu korda nädalas, vältimaks korrosiooni teket. Miinuskraardidega tuleks autot pesta siseruumis, mitte selvepesulas.

Kerekaitsevahendite paigaldamine, nagu autovaha või keraamiline kate, aitab hoida autot kauem puhtana kuna neil on hüdrofoobne ja mustusthülgav toime. Kerekaitsevahenditega kaetud pinda on ka lihtsam pesta.

Pikka aega pesemata autole ladestub palju mustust, mis aja jooksul tugevalt pinnale kinnitub. Talvisel hooajal koguneb auto pinnale ka erinevaid soolasid ja keemilisi jäätõrjevahendeid, mis on ühed peamised rooste tekkepõhjused. Selle tulemuseks on tuhmi ja rikutud värvkattega auto, mis vajab tõenäoliselt kere värvimist.

Eelnevalt vahatatud autot, mis on kergelt määrdunud, saab edukalt pesta ka iseteeninduspesulas. Tõrksa mustuse eemaldamiseks jäävad sealsed vahendid lahjaks. Efektiivsema ja kvaliteetsema autopesu jaoks soovitame pöörduda professionaalide poole.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: