Tulede
kiletamine

TEENUSTE LIIGID

Hinnapäring

TULEDE KILETAMINE

Tulede kiletamine ehk auto esitulede kaitsmine PPF (Paint Protection Film) kaitsekilega. Kaitsev toonkile tuledele, muutmaks auto välimus isikupärasemaks.

Põhjused ja soovitused, miks peaks auto tuledele kaitsekiled paigaldama:

 • Kriimustuste ennetamine: Auto esituled on vastuvõtlikud kriimustustele ja hõõrdumisele, eriti kui sõidate teedel, kus on palju liiva, kive ja lendlevat prügi. Tulede kaitsekile (PPF kile) moodustab füüsilise barjääri, mis kaitseb esitulesid selliste kahjustuste eest. Lisaks on kiledel isetaastuv ( self-healing) pind, mis tähendab, et kriimustused paranevad pinnalt soojuse mõjul ära.
 • Kivitäkete kaitse: Teedel lendavad sageli kivid ja muud prahid, mis võivad põhjustada kivitäkkeid ehk väikseid lööke esituledele. PPF kile neelab osa löögijõust, hoides ära klaasi purunemise või pragunemise.
 • Pikem eluiga: Kaitsekile aitab pikendada esitulede eluiga, kuna see toimib füüsilise barjäärina kahjustuste vastu. Lisaks annab tuledele püsiva kaitse ja värskuse, puudub edasine vajadus poleerimise või tulede taastamise järele
 • UV-kiirguse kaitse: Tulede kaitsekile (PPF kile) pakub ultraviolettkiirguse (UV) kaitset. Pikaajaline kokkupuude UV-kiirgusega võib põhjustada plastmaterjalide pleekimist ja vananemist. Kaitsekile aitab säilitada esitulede selgust ja värvi.
 • Säilitab auto välimust: Selged ja kahjustusteta esituled on oluline osa auto välimusest. Tulede kiletamine aitab säilitada esitulede esteetilist ilmet ja seeläbi ka kogu auto atraktiivsust.
 • >Säilitab väärtust: Kui plaanite oma autot tulevikus müüa või seda väärtust hoida, võib auto esitulede kaitsekile olla hea investeering. See aitab hoida esituled heas seisukorras ja suurendab auto väärtust edasimüügi korral.
 • Lihtsam hooldus: Kaitsekile muudab esitulede hoolduse lihtsamaks, kuna see kaitseb neid mustuse ja tolmu eest. Pesemine muutub hõlpsamaks ja tulede selgus säilib kauem.

Esitulede kiletamine

Kokkuvõtteks aitab tulede kaitsekile säilitada auto esitulede seisukorda ja välimust ning kaitsta neid erinevate välismõjude eest, mis võivad nende välimust ja jõudlust mõjutada. Kasutame tulede kiletamiseks tuntud kaitsekilede tootjaid: Xpel, Lumar, CarPro Immortal

Tähelepanu! Tulede poleerimisega ei kao sügavad kriimustused ja täkked, vaid see annab tuledele juurde sära ja läbipaistvust nii palju, kui seda on võimalik saavutada ilma plastiku taastamiseta.

ESITULEDE KAITSEKILETAMINE

Auto esituled puutuvad pidevalt kokku negatiivsete mõjudega: liiv, kruus, bituumen, tolm, teehooldusvahendid ja autokemikaalid. Kõige suurem kahju tekitaja tehase kaitsekihile on päikese UV-kiirgus. Need tegurid põhjustavad esitulesid kaitsva lakikihi kahjustamist, kriimustusi, pragusid ja hõõrdumist.

Tuhme ja vigastatud esitulesid on võimalik poleerida või taastada, kuid kõige säästlikum viis on esitulede kaitsekiletamine siis, kui tuled on veel uued. Vigastuste tekkimisel piisab vaid kile vahetamisest ning esituledele pind ise jääb siledaks ja säravaks. Mis peamine – selged tuled valgustavad pimedas oluliselt paremini.

Kui kilele tekib aja jooksul mõni suurem vigastus, siis on kile lihtsasti vahetatav ning esilaterna pind jääb nagu uus.

Tähtis! Esitulede ennetav kaitsekiletamine on soodsam ja kiirem lahendus, kui tulede taastamise protsess.

TAGATULEDE KILETAMINE

Tagatulede kiletamine on kindlasti sama tähtis kui esimeste tulede kiletamine. Ka tagatuled muutuvad aja jooksul tuhmiks, kollaseks ja kriimuliseks. Tagatulede seiskorda mõjutavad samuti erinevad väliskeskkonnamõjud nagu kivid, bituumen ja UV-kiirgus.

Tagumiste tulede taastamine, kas poleerimise või lakkimise teel, on samuti võimalik kui tuled on halvas seisus. Hinna mõttes on parim variant siiski kiletamine. Soovitame tagatulede kiletamist, et hoida sõiduki esteetilist välimust ja ka ohutust, sest selged tagatuled muutuvad teistele sõidukijuhtidele paremini nähtavaks.

Nõuanded tulede hoidmiseks:

 • võimalusel parkige autot siseruumides, et kaitsta tulesid UV-kiirte eest
 • paigaldage tuledele kaitsekiled, et säästa neid kriimustuste ja kivitäkete eest
 • tooge halvas seisus autotuled taastamisele, et parandada nähtavust sõitmisel
 • lisaks on olemas ka kaitsev toonkile tuledele

Tulede kiletamine, tulede toonimine

Hea teada ! Tagatulede kiletamine on tihtipeale keerukam kui esitulede kiletamine. Kasutada saab ka toonitud kile.

TULEDE TOONIMINE

Kaitsev toonkile tuledele ehk sõiduki tulede toonimine, on lihtne viis oma auto välimuse muutmiseks. Originaaltuled on tihti oranži või punase värvusega ning muudavad auto kirjuks. Tulede toonimine tumedaks, muudab auto välimust soliidsemaks ning tuled sobivad paremini kokku toonitud autoklaasidega, mis on samuti mustad.

Kiletamine toonkilega annab ka kaitsva efekti, sest kile kaitseb tulesid kivitäkete ja kriimustuste eest. Arvestama peab aga sellega, et tulede toonimine muudab vähesel määral ka valguse läbilaskvust, seega toonimine on rangelt omal vastutusel. Soovitame antud teenust kasutada vaid neil autojuhtidel, kellel ei ole probleeme pimedas sõitmisega.

Tähtis! Kuigi seda tehakse, ei ole autotulede toonimine Eestis lubatud ning toonimine toimub omal vastutusel.

KAITSE TULED
PPF KILEGA

Unistate eredatest autotuledest ja selgest nähtavusest? Ärge leppige halva nähtavusega vaid tehke oma unistus teoks! Auotulede kaitsekiletamine tagab pikaajalise kaitse ja tugeva valguse.

Aja broneerimine

Sagedamini
esitatavad
küsimused

Soovitame vaadata enim esitatud küsimusi ja ehk leiate oma küsimusele vastuse. Saatke meile oma küsimus ja kui see on huvitav või populaarne siis postitame koos meie vastusega siia.

Kaitsekile eluiga sõltub kile kvaliteedist ja kasutamistingimustest. Tavaliselt võib see kesta 5-10 aastat.

Kvaliteetne kaitsekile ei tohiks mõjutada esitulede valgustugevust ega värvi, kuid odavamad kiled võivad veidi mõjutada heledust ja värvi.

Paigaldamise aeg sõltub autotulede keerukusest ja paigaldaja kogemusest. Tavaliselt võtab see aega 1-2 tundi.

Jah, kaitsekile võib peita väiksemaid kriimustusi ja defekte, kuid tõsiste kahjustuste korral võivad need jääda nähtavaks.

ah, see on võimalik, kuid see nõuab teatavaid oskusi ja tööriistu. Meie esindusest saab osta esitulede kile šabloone. Parima ja kestvaima tulemuse saamiseks soovitame professionaalset paigaldust.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: