Keraamiline vaha autole.
Mis asi see on?

Keraamiline vaha autole

Auto keraamiline vaha, tuntud ka kui vedel klaas (keraamika), on auto kerele kantav kaitsekiht, mis tagab pikaajalise vastupidavuse erinevatele keskkonnamõjudele.
Auto kere keraamiline kaitse loob autovärvile vastupidava kihi, mis kaitseb kerevärvi kriimustuste, talviste soolade, mustuse, UV-kiirguse ja muude välistingimuste eest. Auto katmine keraamikaga muudab auto pesemise lihtsamaks, annab sära ja pikendab kerevärvi eluiga.

Keraamilise kaitse koostis

Keraamilise vaha peamine koostisosa on SiO2 ehk ränidioksiid vedelal kujul. See moodustab kaitsekihi, mis on ligi 10 korda vastupidavam kui tavaline vaha. Lisaks sisaldab keraamika erinevaid silikaate ja polümeere, mis annavad tugevuse ja kulumiskindluse. Kõrge ränidioksiidi sisaldus tagab keraamilise katte kõvaduse kuni 9H, mis tähendab, et see on väga vastupidav kriimustustele. Kõrgema ränidioksiidiga keraamilised kaitsed on oma olemuselt pikema kestvusega, sest nake autovärviga on suurem. Väiksema ränidioksiidi sisaldusega kate tagab parema vetthülgavuse.

Ajalugu

Tänapäevaste kerekaitsevahendite eelkäijaks võib pidada 1800. aastal Saksamaal leiutatud vaha. Seda toodeti loomsest rasvast ning kasutati hobuvankrite lakikihile kandmiseks. Maailma kõige esimene teadaolev vahend, mille eesmärgiks oli kaitsta lakipinda. Järgnevate aastakümnete jooksul jätkati sarnaste omadustega vahade arendamist. Seoses autotööstuse arenguga, märkasid ka autotootjad  selle toote potentsiaali ning hakkasid omakorda toodet täiendama, et saavutada veel püsivam vahend.

Esimene keraamiline kaitsevahend segati kokku pärast seda, kui Ameerika keemiatööstusettevõtte DuPont leiutas hermeetilise polümeeri. 1970-ndatel tõid Euroopa autotootjad turule esimese keraamilise kerekaitsevahendi kuid alles 2000-ndatel aastatel jõudis toote innovatsioon nii kaugele, et saavutati  kaitse UV-kiirguse ja happevihmade eest.

Aastakümneid kestnud tootearendused ja katsetused on meid toonud tänapäeva, – nanotehnoloogial põhinevate keraamiliste kaitsevahendite ajastusse. Tänapäevased keraamilised kaitsevahendid on nii tõhusad, et kaitsevad peaaegu kõige eest, alustades mustusest ja kriimustustest, lõpetades grafiti ja korrosiooniga.

Auto keraamiline vaha ja selle kasutegurid

  • Kriimustuskindlus: Auto keraamiline vaha loob tugeva kihi, mis kaitseb auto kerevärvi kriimustuste ja väiksemate vigastuste eest. See aitab hoida auto välimust pikka aega säravana.
  • UV-kaitse: Keraamika kaitseb auto kerevärvi UV-kiirguse eest, mis võib põhjustada pleekimist ja tuhmumist. See aitab säilitada värvi intensiivsust ja sära.
  • Keemiline vastupidavus: Keraamiline kaitse on vastupidav erinevatele kemikaalidele, sealhulgas pesuvahenditele, sooladele ja happelistele vihmapiiskadele. See hoiab auto kere kaitstuna ja lihtsasti hooldatavana.
  • Hüdrofoobsus: Keraamiline kaitse muudab auto kere vetthülgavaks. Vesi ja mustus libisevad kergesti maha, mis hõlbustab auto pesemist ja hoiab selle puhtana.
  • Kauakestev kaitse: Keraamiline kaitse on pikaajaline investeering. Kui see on korralikult peale kantud, võib see kesta mitu aastat, vähendades vajadust sagedaseks vahatamiseks.
Auto keraamiline vaha
Kerekaitse - keraamika paigaldus

KERAAMILISE KAITSE KASUTUSVALDKONNAD

Auto keraamiline kate pole ainus toode, millega valik piirdub. Keraamilist kaitset on saadaval ka muudele materjalidele ja detailidele. Keraamilist kaitset saab rakendada mitmetele autokomponentidele:

  • Autoklaaside kaitseks: Klaasidele mõeldud keraamika muudab klaasid vetthülgavaks, parandades nähtavust vihmase ilmaga.
  • Nahkistmete kaitseks: Nahakeraamika hoiab nahkistmed puhtana ja kaitstuna.
  • Velgede kaitseks: Veljekeraamika kaitseb velgi soolade, mustuse ja kriimustuste eest.
  • Plastiku kaitseks: Plastikukeraamika annab plastikdetailidele vastupidavuse ja sära.
Mida, palju ja kuhu saab lugeda keraamiline kaitse teenuse alt.

Keraamiline vaha autole on tõhus viis kaitsta kerevärvi ning säilitada selle sära pikaks ajaks. Eriti oluline on seda teha Eesti kliimas, sest niiskus ja sool on suurimad korrosiooni tekkepõhjused. Auto keraamikaga katmine on lihtsaim ja soodsaim vahend oma auto pilkupüüdvana hoidmiseks.

SMARTSERVICE Tallinn OÜ
Reg.no 11626464
VAT no EE101293486

Aadress: Harju maakond, Rae vald, Peetri
alevik, Tähnase tee 1, 75312
Email: info@smartservice.ee

Copyright © Uus vebileht 2021.
All Rights Reserved.

Kontaktivorm

Soovin kasutada eripakkumiste

Soovin konsultatsiooni - TASUTA

Broneeri aeg

Saada endale postiaadressile

УВАЖАЕМЫЙ КЛИЕНТ,

Для бронирования времени заполните форму, после чего мы свяжемся с Вами, чтобы договорится о удобном для Вас времени.

Благодарим,
команда SMARTSERVICE

* обозначенные поля обязательны для заполнения

ПРИ ВОЗНИКНОВЕНИИ ВОПРОСОВ ЗВОНИТЕ:

ПН-ПТ 9.00-18.00

тел. 6 803 500,

Выберите представительство:

HEA KLIENT,

Aja broneerimiseks täitke vorm, misjärel võtame Teiega ühendust, et kokku leppida Teile sobiv aeg.

Aitäh
SMARTSERVICE meeskond

* märgitud väljad on kohustuslikud

KÜSIMUSTE ESITAMINE:

E–R 9.00–18.00

Tel. 6803500

Valige kontor: